Úvod Bleskovky Prevádzkovateľ Ratnovskej zátoky dostal mastnú pokutu, môže sa ešte odvolať

Prevádzkovateľ Ratnovskej zátoky dostal mastnú pokutu, môže sa ešte odvolať

REKLAMA
Mlyny

Spoločnosť Labonte, ktorá je investorom a prevádzkovateľom areálu Bearded Brothers WakeSoul v Ratnovskej zátoke, dostala od Mesta Piešťany pokutu 150-tisíc eur. Zaplatiť má za stavbu viacerých objektov v Chránenom vtáčom území Sĺňava, bez príslušných povolení.

Pokuta bola vyrúbená už pred niekoľkými týždňami, samospráva však jej výšku zverejnila až po doručení rozhodnutia investorovi. Okrem samotnej výstavby čiernych stavieb, spoločnosť nereagovala podľa samosprávy ani na opakované výzvy na zastavenie prác. Primátor Peter Jančovič v júli na tlačovej konferencii informoval, že výška pokuty bude reflektovať postoj spoločnosti a jej celkové konanie. Pokuta podľa zákona mohla dosiahnuť výšku až 165-tisíc eur. Spoločnosť sa môže voči rozhodnutiu odvolať.

Domoss Kuchyne Vian 2019
Domoss Kupelne Viano 2019

Aktuálne je prevádzka sporného bazéna, ktorý firma vybudovala na jar, pozastavená. Polícia preveruje trestné oznámenie a začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia a poškodzovania životného prostredia. Hygienici vykonali v areáli štátny zdravotný dozor, pričom zistili, že k pôvodnému bufetu boli pristavané nové časti, ktoré nemajú schválenie  Úradu verejného zdravotníctva.

-th-

REKLAMA