Úvod Bleskovky Ľudovít Winter sa dnes sťahuje

Ľudovít Winter sa dnes sťahuje

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Sochu Ľudovíta Wintera dnes presťahujú. Hoci už pred niekoľkými týždňami bolo avizované presťahovanie bronzovej sochy Ľudovíta Wintera z rekonštruovaného Kolonádového mosta, realitou sa stane dnes Konosba. Najmä obyvateľom Piešťan vadilo, že socha je stále zaprášená na stavenisku. Podľa OZ Pro Winter za to môže zdĺhavý proces vyberania a zaistenia dočasného dôstojného umiestnenia sochy 안아보자 다운로드. Primátor pred mesiacom hovoril, že socha bude umiestnená pred Thermiou Palace, napokon bude pred Irmou.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Po sérii rokovaní s partnermi projektu Socha Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, konkrétne predstaviteľmi Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany bude bronzová socha budovateľa piešťanských kúpeľov počas rekonštrukcie Kolonádového mosta dočasne umiestnená na Kúpeľnom ostrove pri kúpeľnom dome Irma,“ informovalo včera OZ Pro Winter prostredníctvom správy zverejnenej Mestom Piešťany Cine 21 movie download.

„Zdĺhavý proces vyberania a zaisťovania dôstojného miesta na dočasné osadenie sochy počas rekonštrukcie Kolonádového mosta bol ovplyvnený prípravou odborného stanoviska autora sochy Mgr vm player 다운로드. art. Romana Hrčku ArtD., ako aj otázkou bezpečnosti umeleckého diela. Pôvodne sme totiž s partnermi uvažovali o niekoľkých alternatívach umiestnenia na mestskej i kúpeľnej strane od Kolonádového mosta Download Android bitmap. K osadeniu sochy na zvolené miesto bolo potrebné získať povolenie Krajského pamiatkového úradu v Trnave, ktorý náš pôvodný návrh na umiestnenie zamietol 폰으로 다운로드. Nasledovali rokovania k výberu náhradného miesta, ktoré je v súlade s myšlienkou projektu a tiež rešpektuje obmedzenia stanovené pamiatkarmi,“ informovali zástupcovia OZ realizujúceho myšlienku osadenia sochy 신세기 에반게리온 다운로드.

V stredu 21. augusta pripravil autor sochy na zvolenom mieste záchytné body a dnes v piatok 23. augusta dôjde pod jeho dohľadom k samotnému premiestneniu sochy Drastic Pokémon Heartgold. Na presune budú spolupracovať pracovníci Služieb mesta Piešťany.

„O možných komplikáciách spôsobených rekonštrukciou Kolonádového mosta sme boli informovaní ešte počas rokovaní o termíne odhalenia sochy Ľudovíta Wintera imageready. Vzhľadom na to, že snaha získať financie potrebné na osadenie sochy nám trvala niekoľko rokov a do verejnej zbierky prispelo mnoho obyvateľov mesta Piešťany, bolo pre nás i predstaviteľov Mesta mimoriadne dôležité sprístupniť hotové dielo širokej verejnosti čo najskôr 올레체 neo 다운로드. Socha bola po čiastočnom uzatvorení Kolonádového mosta riadne zabezpečená a všetky nasledujúce kroky sme koordinovali so stavebníkom i autorom sochy. Počas tohto obdobia nedošlo k žiadnemu poškodeniu diela. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo nájsť soche pána Wintera dôstojné dočasné miesto v krásnom prostredí Kúpeľného ostrova,“ dodali predstavitelia OZ ProWinter.

-red- Zdroj: www.piestany.sk Foto: -th-

REKLAMA