Connect with us

Aktuality

Používate kolobežky Bolt? Pozor na pokuty

Viacero Piešťancov sa v poslednom období sťažovalo na pokutu, ktorú dostalo pri používaní kolobežky Bolt. Dôvodom je, že mesto je rozdelené na viacero zón a sú miesta, kde v zmysle podmienok používania jednoducho „Boltku“ nechať nemôžete. Zóny sú definované na mape v aplikácii a je dobré si ich vopred pozrieť.

Published

on

Reklama

 

Zóny definujúce možnosti používania kolobežiek Bolt v Piešťanoch

V červených zónach je parkovanie zakázané. „Jazda na kolobežke v červenej zóne je povolená. Ak jazdu ukončíte v tejto oblasti, môže vám byť účtovaná pokuta,“ popisujú prevádzkovatelia. V červených zónach so zákazom vstupu nie je možné parkovanie ani jazda. V tmavo modrej zóne sú definované povinné parkovacie miesta.

Reklama

V Piešťanoch kolobežku nie je možné zaparkovať v okrajových častiach na severe, západe a v južnej časti.

 

Reklama

 

 

Bol informuje na svojich stránkach, že ak vám bola udelená pokuta, mohlo to byť z dôvodu, že ste jazdu ukončili mimo vyhradeného priestoru, kde je parkovanie povolené. „Keď sa pokúsite ukončiť jazdu mimo parkovacej zóny, dostanete upozornenie s výzvou na zmenu umiestnenia kolobežky alebo prijatie pokuty. Udelenú pokutu uvidíte v účtenke za jazdu zaslanej na vašu emailovú adresu. Ak si myslíte, že pokuta bola udelená nesprávne, kontaktujte cez aplikáciu náš tím podpory,“ informuje Bolt.

-red- Screenshots a ilustračné foto: Bolt

Populárne články