Connect with us

Aktuality

Výstavba cyklotrasy Piešťany Vrbové štartuje. Kedy bude hotová?

Výstavba cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým začala v utorok 20. februára odovzdaním staveniska. Za účasti predstaviteľov samospráv si ho prebrali zástupcovia zhotoviteľa, českej spoločnosti OHLA ŽS, a.s. Realizácia by podľa zmlúv mala trvať maximálne 12 mesiacov pri samotnej výstavbe cyklotrasy a dva mesiace pri úprave elektronického stavadla.

Published

on

Reklama

 

Cyklotrasa bude mať dĺžku 7,6 kilometra a Združenie obcí Zelená cesta financuje prevažne z vďaka príspevku z Plánu obnovy a odolnosti SR vo výške 4 854 150,42 eur. Zhotoviteľom diela je spoločnosť OHLA ŽS, a.s., ktorá so združením uzavrela dve zmluvy. Prvá je na realizáciu samotnej cyklotrasy vo výške 4 405 200 eur, predmetom druhej je úprava elektronického stavadla v cene 530 000 eur.  Náklady sú teda vyššie ako schválený príspevok, rozdiel teda združenie dofinancuje z vlastných iných zdrojov.

Reklama

Podľa vyjadrenia predstaviteľov Trnavského samosprávne kraja v zverejnenej správe, ak všetko pôjde podľa plánu, nová cyklocesta má spojiť Piešťany s okolím do konca tohto roka.

Reklama

Piešťanská samospráva pri príležitosti začiatku výstavby na sociálnej sieti zverejnila ako má  cyklotrasa po dokončení vyzerať.

-th- Foto: TTSK Vizualizácie: Mesto Piešťany

Populárne články