Connect with us

Aktuality

Karol Kevan by oslavoval stovku. Otužilci sa na jeho počesť stretnú pri Váhu v sobotu

Nestor piešťanského a slovenského otužovania Karol Kevan by 13. februára oslávil stovku. Bol to jeho životný cieľ. Otužilci si ho pripomenú v sobotu 24. februára. Stretnú sa na Nábreží Váhu.

Published

on

Reklama

Karol Kevan (1924 – 2017) vyhral stávku v roku 1965, že sa bude 13. februára na svoje narodeniny kúpať vo Váhu. Celý život športoval a dožil sa 93 rokov. Dodnes je vzorom pre otužilcov a vegetariánov.

Pri oslave jedných zo svojich narodenín, ako inak na brehu Váhu vo februárovom chladnom počasí,  vtipkoval a vysvetľoval, prečo sa podujatie volá Kevanova stovka. Chce sa vraj dožiť sto rokov a v tomto veku napísať recept – knihu ako to dosiahol. Smial sa tiež na tom, že predčasom médiami preletela informácia, že storočný atlét zabehol sto metrov za 30 sekúnd, tak prečo by storočný Kevan nemohol plávať v ľadovej vode a písať o tom knihu. Žiaľ tento svoj cieľ húževnatý nestor slovenského otužovania nedosiahol. Zomrel v piatok 15. septembra 2017.

Reklama

Otužilci sa pri príležitosti nedožitých 100 rokov Karola Kevana stretnú 24. februára o 14:00 h na Nábreží Váhu pri hoteli Magnólia. Podujatie bude moderovať Martin Valo.

 

Reklama

-red-

Populárne články