Connect with us

Aktuality

Usmejsa potrebuje pomoc. Animoterapeutický priestor vďaka vášmu hlasu…

Vašim hlasom môžete pomôcť vytvoriť animoterapeutický priestor. V rámci 5. ročníka participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja má verejnosť možnosť rozhodnúť o financovaní rôznych projektov, ktoré budú mať pozitívny vplyv na život občanov. Jedným je vytvorenie Animoterapeutického priestoru, ktorý by sa stal dôležitou súčasťou Modelového centra sociálnych služieb Usmejsa. Okrem tejto schémy sa snaží centrum získať prostriedky aj prostredníctvom grantovej schémy Zelené oázy, kde sa dá hlasovať do 1. marca.

Published

on

Reklama

Projekt Komunitná záhrada – Centrum Usmejsa bola vybraná za Trnavský samosprávny kraj v rámci dotačnej výzvy Nadácie Ekopolis a Nadácie Slovnaft Zelené oázy. Podľa výsledkov hlasovania tak občianske združenie Úsmev pre druhých z Piešťan môže získať od 1500 do 4500 eur na vybudovanie komunitnej záhrady.

Hlasovanie prebieha na stránke Spolu dokážeme veľa a zaberie asi minútu Vášho času. Hlasovať je možné do prvého marca 2024 a každý môže prispieť dvoma hlasmi.

Reklama

Komunitná záhrada je súčasťou vznikajúceho Modelového centra sociálnych služieb Usmejsa. Skladá sa z Domova sociálnych služieb, sociálneho podniku a búdky prvej pomoci, v ktorej sa budú poskytovať služby krízovej intervencie a sociálne poradenstvo. Exteriér bude tvoriť inkluzívne detské ihrisko, multifunkčné ihrisko na šport, vzdelávacia a relaxačná zóna, animoterapeutický priestor a komunitná záhrada. Práve tú plánuje združenie vybudovať zo získaného grantu.

„Potešíme sa každému hlasu i každej pomocnej ruke pri realizácii projektu. Toto centrum vznikne jedine spojením mnohých dobrovoľníkov a firiem. Už sa teším na spoločné zážitky pri birgádach a dobrovoľníctve, “ vyjadril sa koordinátor činností občianskeho združenia Úsmev pre druhých Miro Béreš, ktorý pozýva verejnosť i miestne firmy, aby pomohli združeniu pri budovaní projektu. „Niečo sa naučíme, spoznáme sa a pomôžeme dobrej veci. Záhrada bude veľmi pestrá a pozostávať bude z drevín a rastlín, ktoré sú pre prostredie prirodzené a návštevníci môžu mať z neho pôžitok,“ vysvetľuje Béreš, a zároveň dodáva, že sa zapojili aj do participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja, z ktorého by chceli v centre zrenovovať priestor určený pre animoterapiu. „Celý priestor ma slúžiť na to, aby sme sa spoznávali, trávili voľný čas a v prípade potreby vyhľadali konkrétnu pomoc. Som presvedčený, že toto naše centrum raz môže byť príkladom pre ďalšie samosprávy,“ dodáva. Projekt Animoterapeutický priestor môžete hlasom podpriť na stránke Tvoríme kraj https://tvorimekraj.trnava-vuc.sk/.

Reklama

TS Úsmev pre druhých

Populárne články