Connect with us

Bleskovky

Pustnúce bývalé Figaro ožilo. Arta pozvala na grilovačku susedov

Published

on

Reklama

Vo štvrtok 15. augusta ožilo bývalé Figaro na Kollárovej ulici čulým ruchom. Komunita okolo novovznikajúceho kultúrno-kretívneho centra Arta pozvala obyvateľov blízkeho okolia na grilovačku, aby im predstavila projekt, ktorý tu má vzniknúť. Aj napriek obavám organizátorov, či vôbec niekto príde, napokon prvé stretnutie so susedmi dopadlo na výbornú.


Cieľom stretnutia bolo predstaviť ľuďom zo susedstva projekt a zámery, tak aby boli hneď  začiatku informovaní a vedelo čo sa deje.  Starší i  mladší sa tak zoznámili s projektom Arta,  podiskutovali,  posedeli a vychutnali si grilované špecialitky.

Reklama

Tím Arta chystá na september ďalšie akcie a popri tom pracuje a všetkých náležitostiach, ktoré sú spojené s procesom oživenia tohto miesta a s jeho ďalším fungovaním.

Premenu chátrajúcej budovy bude dokumentovať Kata Sedlak

Fotografka  Kata Sedlak navštívila bývalé Figaro koncom júla. Arta na svojej facebookovej stránke informovala, že bude celú premenu budovy dokumentovať.  Fotografka navštevovala školu, ktorá v týchto priestoroch sídlila, takže k priestorom už má vzťah z minulosti. Na mieste, kde sedávala v lavici, budú postupne vznikať ateliéry a ona chce byť pri tom. Vzniknúť tak môže zaujímavé dielo, ktoré ukáže, ako miesto pomaly odsúdené k zániku, môže znovu ožiť. 

Reklama


-th- Zdroj a foto: Arta Piešťany

Populárne články