Úvod Aktuality Výzva o pomoc spája Slovensko, mladá gymnazistka potrebuje krv

Výzva o pomoc spája Slovensko, mladá gymnazistka potrebuje krv

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Terezka Špiláková je 15-ročná stredoškoláčka zo Zborova Nad Bystricou, ktorej život sa kvôli chorobe doslova obrátil naruby. Lekári jej totiž diagnostikovali aplastickú anémiu, spôsobujúcu poruchu funkcie kostnej drene Papago voice download. Riešenie pre ňu predstavuje transplantácia, ktorú však nemôže absolvovať kvôli chýbajúcim bielym krvinkám a prakticky nulovej imunite. Nateraz nie je možné pre silnú infekciu, nereagujúcu ani na silné antibiotiká transplantovať od možných darcov 유튜브 거울모드 다운로드. Nádejou na potlačenie tejto infekcie je podanie špeciálnej frakcie bielych krviniek, teda granulocytov, ktoré sa filtrujú zložitým postupom z ľudskej krvnej transfúzie 팡파레 다운로드. Jej blízki kvôli tomu prosia potenciálnych darcov s vzácnou krvnou skupinou AB Rh negatív, aby pomohli.

„Prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc, ktorí môžu a sú ochotní zachrániť život Terezke Špilákovej darovaním bielych krviniek (granulocytov) 몰디뷰 앱 다운로드. Terezka je hematologická pacientka so zlyhaním kostnej drene a pripravuje sa na transplantáciu kostnej drene. V súčasnosti sa nedokáže vysporiadať s ťažkou infekciou 갓오브 곡괭이 다운로드. Je hospitalizovaná v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch. Je to hrozne súrne, v týchto hodinách sa rozhoduje o tom či bude žiť. Ak by ste mohli a boli ochotní, prosím kontaktuje tel.: 0907 504 846,“ prosia o pomoc pre Terezku blízki 사랑해 파리 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Darcovia musia spĺňať nasledujúce podmienky:

– krvná skupina: AB Rh negatívna ( bude skontrolovaná v NTS Môže byť žena aj muž,
– darca/darkyňa musí mať váhu minimálne 60kg,
– dobré žilné prístupy do oboch rúk ( skontrolujú sestry NTS Ružinov BA ),
– bez alergie toho času aj bez alergie v minulosti,
– bez užívania antibiotík posledný 1 mesiac,
– bez operačných zákrokov a endoskopických vyšetrení posledných 6 mesiacov,
– bez cestovania do exotických tropických krajín posledných 6 mesiacov,
– bez zmeny sexuálneho partnera posledné 3 mesiace,
– bez užívania pravidelných liekov okrem antikoncepcie,
– súhlas s podkožným podaním rastového faktora krvotvorby pred odberom granulocytov a ferézou,
– bežný odstup od posledného darovania krvi (erytrocyty – 3 mesiace muži, 4 mesiace ženy, trombocyty len 2 týždne ) 역도요정 김복주 1화 다운로드.

-lt/Zdroj: Dámsky klub, zilinak.sk, cas.sk/Foto: Terézia Špiláková-

REKLAMA