Connect with us

Koktail

Piešťanský pivovar ŽiWell patrí k najlepším na Slovensku

Published

on

Reklama

Nezávislý hodnotiaci systém Staffino zorganizoval v spolupráci s portálom oPive.sk anketu, v ktorej prostredníctvom internetu hlasovali milovníci piva o najlepších pivovaroch na Slovensku. Návštevníci mali možnosť zhodnotiť pivovar a podľa vlastnej skúsenosti ho pochváliť alebo skritizovať. Vyjadrovať sa mohli k dohromady až 63 kamenným pivovarom, ktoré pôsobili pri spustení online dotazníku na našom trhu. V hodnoteniach si vynikajúco viedol aj Piešťanský pivovar ŽiWell, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, hneď za víťazom – holíčskym pivovarom Wywar, tretiu priečku obsadil martinský pivovar Martins.

Veľkým pivovarom zavaril najväčší počet hodnotení a práve nespokojní zákazníci, ktorí často vyjadrovali nespokojnosť. Kritika účastníkov ankety sa týkala najmä obyčajnej chuti, zameranie sa na kvantitu vyrobeného piva a výslednú nižšiu kvalitu, slabú odozvu na požiadavky trhu a spotrebiteľov. Pochvala sa veľkým hráčom na pivovarníckom trhu naopak dostávala za tradičné druhy slovenských pív. 

Reklama

Malé pivovary oslovili zákazníkov najmä rozmanitosťou ponúkaného piva, pričom ocenili ich jedinečnosť, charakteristickú chuť a odvahu experimentovať. Prieskum nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu oPive.sk ukázal, že kým veľký producenti, ktorí sú často v rukách zahraničných investorov, oslovili najmä nenáročných zákazníkov, minipivovary oslovili fajnšmekrov, hľadajúcich jedinečnosť.

-lt/Zdroj: oPive.sk, Steffano/Foto: Piešťanský pivovar ŽiWell-

Reklama

Populárne články