Connect with us

Aktuality

Vyrastie v Piešťanoch krytá plaváreň? Investor predstavil svoj zámer

Published

on

Reklama

Na dnešnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vystúpil investor Oskar Gaál, ktorý prezentoval vedeniu mesta zámer postaviť v Piešťanoch krytú plaváreň spojenú s wellness. Bývalý riaditeľ aquaparku v Senci chce vybudovať 25 metrový bazén a jeho plánovanú hĺbku 1,2  až 1,6 metra by po prerokovaní vedel zväčšiť na 1,8 metra, aby plaváreň vyhovovala aj vodným pólistom. Súčasťou stavby by mal byť aj detský bazén, čo sa týka relaxačných procedúr je plánovaná napríklad vírivka, parná, suchá a infra sauna, či ležadlová zóna v celkovej investičnej hodnote približne 2,5 milióna eur.

Stavba by mala zabrať prenajatú mestskú plochu o rozlohe 2500 až 4000 metrov štvorcových pri futbalovom štadióne a dokončená by mohla byť už za rok od vydania potrebných povolení. O podobných projektoch rokuje Oskar Gaál, ktoré v Piešťanoch uviedol na rokovaní MsZ poslanec Ján Jánošík (nezávislý, klub Spoločne pre Piešťany) aj v Hlohovci a Novom Meste nad Váhom. Podľa jeho slov by nemal byť problém rozšíriť zamýšľaných 5 plaveckých dráh na osem, aby spĺňali požiadavky klubov meste.Oskar Gaál (1)

Reklama

Problém s absenciou krytej plavárne v Piešťanoch rezonuje už dlhšiu dobu. Vnútorný bazén na Eve je nefunkčný, otázna je aj budúca prevádzka bazéna v hoteli Sĺňava a projekty aquaparku pri poliklinike, respektíve v obci Banka momentálne výraznejšie nenapredujú. Pracovná skupina sa zaoberala možnosťami ako sprevádzkovať vnútorný bazén na kúpalisku Eva, ale aj realizáciou nového krytého bazéna pri futbalovom štadióne. Po komunikácii so zástupcami plaveckých klubov a klubu vodného póla vznikol koncepčný návrh, ako by mohla krytá plaváreň v parku vyzerať a čo potrebuje Mesto Piešťany na riešenie súčasnej situácie.

_MG_0276

Reklama

Oskar Gaál pôsobil v minulosti ako štatutár a riaditeľ v aquaparku Aquathermal Senec. Podľa jeho slov by mala mať vybudovaná plaváreň kapacitu 40 osôb za hodinu, wellness by mal poskytnúť relax rovnakému počtu osôb v rozmedzí troch hodín. V spoločných priestoroch by sa malo nachádzať bistro, šatňa, sprchy a toalety. Vo wellness časti je plánovaný bar, už spomínaná suchá, parná a infra sauna, vírivka, ochladzovací bazén, ležadlová zóna a kneippov kúpeľ, ktorý pôsobí na končatiny striedaním pôsobenia studenej a teplej vody.

Oskar Gaál (3)

-lt/foto: lt, Prezentácia, Aquathermal Senec-

Populárne články