Connect with us

Aktuality

Bazenprojekt, ktorý chcel stavať bazén v Piešťanoch, ho nepostaví ani v Hlohovci

Published

on

Reklama
Reklama

Spoločnosť bazenprojekt mala záujem stavať mestské plavárne v Piešťanoch i v Hlohovci. V oboch mestách jej poslanci schválili odpredaje pozemkov v rovnaký deň, v každom však s inými podmienkami. Firma sa viac sústredila na Hlohovec, kde dostala pozemok za euro. Napokon však mestskú plaváreň nepostaví ani tu.

Piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo zámer odpredaja pozemku pri futbalovom štadióne za symbolickú cenu, avšak s bankovou zárukou 300-tisíc eur, do doby kolaudácie objektu. Ak by firma postavila objekt plavárne, peniaze by dostala späť. Investorovi sa napokon nepodarilo získať financie na realizáciu tohto projektu a tak ani nedošlo k podpisu zmluvy. Mesto Piešťany sa tak vydalo vlastnou cestou a chcelo postaviť plaváreň vo vlastnej réžii. Dalo si spracovať projektovú dokumentáciu, ktorá však nebola v poriadku a zastupiteľstvo napokon schválilo uznesenie, aby ju úrad reklamoval u dodávateľa a žiadal opravy.

V Hlohovci odpredali pozemok firme za 1 euro. Bazenprojekt sa zaviazal postaviť plaváreň do konca júna 2018. Pre dlhšie trvajúce procesy firme vlani hlohovecké zastupiteľstvo termín predĺžilo. Bazén však firma nezačala stavať ani tak. V apríli 2019 spoločnosť bazenprojekt listom informovala vedenie mesta, že napriek vynaloženému úsiliu, nezískala investora na tento projekt a že končí so zámerom realizovať projekt.

Podľa informácií zverejnených Mestom Hlohovec spoločnosť bazenprojekt s.r.o. ponúka samospráve možnosť odkúpenia projektovej dokumentácie k stavbe. Primátor Miroslav Kollár sa vyjadril, že ak dospejú s poslancami k dohode a názoru, že to má pre mesto zmysel, na júnové zastupiteľstvo predloží na základe rokovaní konkrétny návrh. „Diskusiou s poslancami chceme posúdiť možnosť realizovať plaváreň vo vlastnej réžii aj možné spôsoby realizácie a prevádzky. Ak nájdeme vhodné riešenie, budem ďalej presadzovať výstavbu plavárne aj vo vlastných kapacitách vzhľadom na dlhodobú absenciu takéhoto zariadenia v meste,“ povedal M. Kollár.

Reklama

-th- Zdroj: www.hlohovec.sk

Populárne články