Úvod Aktuality Časť chátrajúceho amfiteátra dostane nový vzhľad

Časť chátrajúceho amfiteátra dostane nový vzhľad

REKLAMA

Počas Street ART Festivalu, ktorý sa uskutoční v Piešťanoch na začiatku augusta, dostane chátrajúci amfiteáter v Mestskom parku nový vzhľad 나눔명조 다운로드. Organizátori chcú steny počmárané nápismi skrášliť umeleckými grafitmi. Súhlas pamiatkarov i vlastníka, ktorým je Mesto Piešťany, už majú source of html.

Piešťanský amfiteáter má svoju najväčšiu slávu dávno za sebou Power Mill 2012 Download. Momentálne, čiastočne zakonzervovaný čaká, aký bude jeho ďalší osud. V predošlých rokoch bolo niekoľko zámerov a projektov, ako amfiteáter zrevitalizovať, ale žiaden sa nedostal do štádia realizácie Seongju video. Momentálne tak slúži len na príležitostné aktivity ako projekcie pri festivale Cinematik, či na cvičenie jogy, alebo komorné kultúrne podujatia Windows 10 .net framework 3.5. Bývalé šatne sú opakovane zapratané neporiadkom, ktorý tam hádže pri nočných záťahoch mládež, či bezdomovci.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Organizátori Street ART Festivalu prišli s myšlienkou oživiť  amfiteáter  čiastočnou vizuálnou premenou a uprataním vnútorných priestorov Healthcare. Potom ako dostali súhlasné stanovisko od Krajského pamiatkového úradu Trnava, ktoré hovorí, že graffiti výzdoba časti amfiteátra je akceptovateľná, oslovili slovenských a českých street art umelcov Download the appointment. Ponúkli im tak legálnu street art zónu. Keďže pôjde o voľnú grafickú tvorbu podmienkou je, že umelci sa vyhnú nevhodným obrazom, alebo výrazom a prihliadnu aj na okolitý park a objekty 아이언맨 3 자막 다운로드. Výsledné dielo by mohlo byť prekvapením festivalu.

Amfitáter tento rok oslavuje šesťdesiatku

Stavbu amfiteátra s funkcionalistickým výrazom dokončili v roku 1959 hosts 파일 다운로드. Návrh objektu v rámci verejnej architektonickej súťaže vytvorili Michal Maximilián Scheer a Jaroslav Rajchl v roku 1955. V amfiteátri sa konali kultúrne podujatia, vrátane koncertov klasickej hudby počas Piešťanského festivalu, či vystúpenia populárnych spevákov 3ds max 2015 다운로드. Budova poskytovala zázemie pre účinkujúcich a dômyselne riešený priestor pre publikum. Architekti citlivo zakomponovali zbytky zelene pôvodného lužného lesa do nového kultúrneho stánku.

 

-th- Foto: Urban Tone, -lt-, Piešťany History

REKLAMA