Connect with us

Aktuality

Všetky oddelenia na úrade už majú svojich riadnych šéfov

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany minulý piatok zverejnilo už aj posledné dve mená nových vedúcich, ktorí vzišli z výberového konania. Svojich riadnych šéfov tak už má všetkých šesť oddelení, ktoré vznikli po organizačnej zmene na úrade 11. septembra minulého roka.

11 9 Org  struk -page-001Výberová komisia na miesto vedúceho oddelenia personálnych služieb vybrala Vieru Mičurovú, ktorá bola poverená vedením už pri organizačných zmenách a prihlásila sa i do výberového konania na túto pozíciu.

Pri ďalšom rozhodovaní o funkcii vedúceho oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta neuspeli súčasná zamestnankyňa mesta Zuzana Tyrolová ani bývalý šéf referátu životného prostredia Ján Baranovič, hoci obaja prešli do užšieho výberu. Komisia sa nakoniec zhodla na Alene Horešovej, ktorá má skúsenosti z vedenia odboru regionálneho rozvoja, výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade Myjava. Po odchode povereného vedúceho Ivana Pauera na čas viedla toto oddelenie Petra Konečná, ktorá sa však do výberového konania neprihlásila a po nástupe novej šéfky sa vracia na pôvodné miesto referenta.

Prvým riadnym vedúcim sa stal v novembri minulého roku šéf Oddelenia finančných služieb Stanislav Mikuš, ktorý na úrad prišiel na z bankového sektora, do roku 2011 mal založenú živnosť na vedenie účtovníctva, auditorské činnosti a daňové poradenstvo.

Reklama

mestský úrad 2_resizeV novembri nastúpil na radnicu aj nový prednosta Eduard Strapatý, ktorý v tejto funkcii nahradil Dášu Rehákovú. Predtým pracoval ako správca v organizácii Službyt s.r.o v Senici. Skúsenosti má aj z verejnej správy, v rokoch 2000 až 2006 pôsobil ako prednosta Mestského úradu v Brezovej pod Bradlom. Kým vedúcich oddelení vyberala komisia z prihlásených vo výberovom konaní, s prednostom sa dohodlo o nástupe vedenie mesta priamo.

Ďalších troch vedúcich oddelení vyberala komisia ešte začiatkom februára. Oddelenie sociálnych a školských služieb povedie „staronová“ šéfka Ema Žáčková, rovnako vo svojej funkcii zostáva aj Peter Mihálik, už predtým poverený vedením oddelenia IT a majetkových služieb. Pri oddelení právnych a klientskych služieb, komisia  z piatich prihlásených kandidátov ako najvhodnejšieho na tento post vybrala Pavla Vermeša. Doteraz bola poverená vedením tejto sekcie Lívia Damboráková, ktorá skončila na druhom mieste.

-ad-, Zdroj: www.piestany.sk

Populárne články