Connect with us

Koktail

Jazyčenie s Vlnohraním, nakopnutie turizmu, Otaku aj koncert Ľ. Christophori

Published

on

Reklama
Reklama

Ešte stále dlhé zimné večery môžete stráviť aj aktivitami, ktoré ponúka vo svojich priestoroch komunitné centrum ŽiWell. Už dnes večer sú to napríklad Jazyčenie v angličtine od 18-tej a vo francúzštine od 19-tej, kedy začína aj Vlnohranie pre šikovné ruky. Zajtra sa bude debatovať o nakopnutí turizmu v Piešťanoch, v sobotu sa v ŽiWlli zídu priatelia anime sveta na Otaku World a v nedeľu sa na koncerte predstaví folková speváčka Ľubica Christophori.Zobrazuje sa

vlnohranie„V stredu 24.2. sa uskutoční Jazyčenie v angličtine (18.00 h) a francúzštine (19.00 h). Od 19-tej tiež bude prebiehať Vlnohranie, na ktorom privítame všetky šikovné ručičky, ktoré radi štrikujú, háčkujú, tvoria pri šálke dobrého čaju a v príjemnej spoločnosti naladenej na rovnakú vlnu! Prineste si vlastný háčik, ihlice, vlnu, nedokončené ponožky. A pohodovú náladičku!,“ pozýva na aktivity Lenka Sedlačková z občianskeho združenia KVAS.

 

Diskusiu s odborníkmi na tému Ako nakopnúť turizmus? pripravili na štvrtok 25. februára od 17.30 h aktivisti zo Spoločne pre Piešťany. Program začne úvodnou prezentáciou, ohliadnutím do histórie, zhodnotením súčasného stavu a možnej budúcnosti cestovného ruchu v Piešťanoch. Témam ako trendy vo vývoji CR, skúsenosti s rozvojom turizmu v iných destináciách či úloha Rezortu Piešťany v tejto oblasti sa budú venovať riaditeľ Inovačného centra cestovného ruchu v Poprade Juraj Buranovský, zástupkyňa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism Michaela Potočárová a predseda predstavenstva Rezortu Piešťany Peter Tremboš.

Reklama

 

Otaku
Prvý zraz fanatikov anime a mangy v Piešťanoch pod názvom Otaku World začne v sobotu 27. februára o 15.00 h. „Nebude chýbať pestrý program a skvelá atmosféra. Okrem vzájomného spoznania sa, sa budú rozoberať rôzne témy, prehrávať Anime, kresliť vlastné Chibi a pre odvážnych je pripravený kvíz,“ dodáva L. Sedlačková.
Vnorený obrázok 1

Jeden zo skutočných objavov česko-slovensko-poľskej folkovej scény posledných rokov Ľubica Christophori sa predstaví v rámci projektu Piešťanská zima v nedeľu 28. februára o 19.00 h. Aj na tento koncert je vstupné dobrovoľné.

Vnorený obrázok 2

„A na koniec malá prosba, výzva či žiadosť… Zase raz je obdobie daňových priznaní a teda aj možnosť darovať 2% svojich daní. Minulý rok sme pre vás zorganizovali 195 aktivít, na ktorých sa zúčastnilo približne 3500 ľudí. Pri ich príprave sme odpracovali okolo 530 dobrovoľníckych hodín, čo je vyše 13 pracovných týždňov plného úväzku. Ak sa vám naša činnosť páči a chcete ju podporiť, stiahnite si tlačivo s našimi údajmi. Ak by ste potrebovali pomôcť s jeho vyplňovaním, obráťte sa na nás, radi vám poradíme,“ dodávajú „kvaššáci“.

-Lenka Sedlačková/red-, Zdroj: Tlačová správa OZ KVAS

 

Populárne články