Úvod Aktuality Volebné programy často neriešia dôležité environmentálne výzvy

Volebné programy často neriešia dôležité environmentálne výzvy

REKLAMA
Esesko

Členovia organizácie Greenpeace Slovensko sa v uplynulom období pozreli na to, ako chcú vybrané politické strany kandidujúce vo voľbách riešiť dve kľúčové environmentálne výzvy OneWord. Prvou z nich bola ekologická budúcnosť potravinového systému a ďalšou riešenie dôsledkov klimatickej zmeny. Organizácia analyzovala volebné programy a strany oslovila aj s dotazníkom 킹 오브 파이터즈 2002 다운로드. Kandidáti síce odpovedali, že ide o dôležité témy, v ich volebných programoch by však voliči konkrétne opatrenia hľadali len ťažko.

Ekologické poľnohospodárstvo či návrhy na riešenie dôsledkov klimatickej zmeny naver streaming videos. To sú témy, ktoré Greenpeace hľadal vo volebných programoch vybraných strán, kandidujúcich do parlamentu. Oslovil ich tiež s dotazníkom, v ktorom mapoval ich vôľu riešiť reguláciu nebezpečných pesticídov (prepracovanie Národného akčného plánu na dosiahnutie udržateľného používania pesticídov – ďalej len NAP, podporiť moratórium troch účinných látok z radu neonikotínoidov či presadenie zón bez pesticídov) či postoj strán, pokiaľ ide o riešenie dôsledkov klimatickej zmeny 조공다 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Vítame, že väčšina programov rieši problematiku potravinovej sebestačnosti, podporu malých fariem alebo rozvoj vidieka (SNS, OĽaNO NOVA, #Sieť, Sme rodina, KDH, Most-Híd, SMK, Strana zelených Slovenska) query as well. Čo však hodnotíme veľmi negatívne, sú chýbajúce konkrétne opatrenia ako prepojiť potravinovú bezpečnosť s adaptáciou na klimatickú zmenu či zabezpečiť trvalo udržateľné a ekologické poľnohospodárstvo 하프라이프 2 다운로드. Najbližšie sa k tejto ambícii priblížili programy strán Most-Híd, SMK a #Sieť ,“ uviedla koordinátorka kampane Katarína Nikodemová z Greenpeace Slovensko 색상표 다운로드.

IMG_0479_resize

Aj napriek tomu, že sa väčšina politických strán (všetky okrem SMERu-SD) vyjadrila, že prepracuje NAP tak, aby spĺňal požiadavky EÚ, žiadna z nich to nemá priamo v programe 필로미나의 기적 다운로드. Zóny bez pesticídov by s menšími či väčšími výhradami (tie mali SMER-SD, SNS, KDH) podporili všetky strany okrem SaS, ktorá plošné jednorazové zákazy nepovažuje za systémové riešenie. Sklamaním je aj to, že analyzované politické programy nespomínajú explicitne opatrenia na zmierňovanie dôsledkov klimatickej zmeny 축구 게임 다운로드. S termínom „klimatická zmena“ pracujú priamo vo svojich programoch iba strany SaS a Most-Híd.

„Minulý rok bol opäť najteplejším rokom v histórii meraní Is old-fashioned ised. Klimatická zmena je vážny problém – extrémne výkyvy počasia, problémy s potravinovou bezpečnosťou, ale aj svetová migrácia v dôsledku klimatických zmien zasiahnu naozaj všetkých obyvateľov tejto planéty a teda aj Slovákov. Voliči by preto mali dostať informácie, ako ich budú jednotlivé strany proti týmto následkom chrániť,“ dodala hovorkyňa Greenpeace Slovensko Miroslava Ábelová.

Organizácia preto očakáva, že budúca vláda zapracuje tieto pripomienky do svojho programového vyhlásenia a príde s konkrétnymi návrhmi.

-Greenpeace Slovensko-

REKLAMA