Úvod Aktuality V predvianočnom období pribúda vreckových krádeží, zvýšte ostražitosť

V predvianočnom období pribúda vreckových krádeží, zvýšte ostražitosť

REKLAMA
Esesko

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a iste si nikto z nás neželá, aby mu pokazila vianočnú náladu nepríjemná udalosť. Takou môže byť aj krádež osobných vecí pri predvianočných nákupoch Konosba. Polícia preto nakupujúcim radí, aby neprestávali myslieť na svoje peňaženky a nenechávali ich voľne položené v nákupných košíkoch, na pultoch alebo v otvorenej taške 안아보자 다운로드. Vreckový zlodej potrebuje iba pár sekúnd na to, aby druhého okradol.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Stačí chvíľková nepozornosť a peňaženka, kabelka, mobilný telefón sa ocitnú v rukách vreckára Cine 21 movie download. K oblastiam, kde je pravdepodobnosť vreckových krádeží veľmi vysoká, patria miesta s vysokou koncentráciou obyvateľstva, ako sú napríklad nákupné a obchodné centrá, športové a kultúrne podujatia, preplnené autobusy a podobne vm player 다운로드.

Je preto potrebné dodržiavať nasledovné zásady:

Dávajte si pozor na kabelky, tašky, ruksaky, tieto je potrebné vždy dobre uzatvoriť, nenechávať ich voľne položené napríklad v nákupných vozíkoch, hoci ich máte na dohľad Download Android bitmap. Ak nosíte peňaženku v oblečení, vždy je potrebné použiť vnútorné vrecko saka či kabáta, ktoré je možné zapnúť zipsom.

Zvážte nosenie peňazí a osobných dokladov oddelene 폰으로 다운로드.

Peňaženky zavesené na krku pod oblečením sa v praxi výborne osvedčili.

Pri výbere peňazí z bankomatov si všímajte svoje okolie, v prípade výskytu podozrivých osôb, bankovú operáciu prerušte a peniaze nevyberte 신세기 에반게리온 다운로드.

Nezadávajte PIN kód v blízkosti neznámej osoby, peniaze po výbere si hneď uschovajte, neodchádzajte s nimi v rukách. PIN kód si vždy zapamätajte, za žiadnych okolností si ho nepíšte na papier a nedávajte si ho do obalu bankomatovej karty alebo do peňaženky Drastic Pokémon Heartgold.

Buďte ostražití, ak ste znenazdajky obklopení skupinou ľudí, dôjde k postrčeniu, vždy skontrolujte svoje osobné veci.

Po zistení krádeže okamžite kontaktujte políciu a pri krádeži kreditných kariet urýchlene vykonajte opatrenia na ich zablokovanie imageready.

V predvianočnom období polícia predpokladá aj viac podvodov z cieľom získať peniaze.

„Ak Vás navštívia neznámi ľudia a začnú Vám ponúkať akýkoľvek tovar, za žiadnych okolností ich nevpúšťajte do bytu 올레체 neo 다운로드. Neotvárajte dvere bytu, pokiaľ si nie ste istý, že toho človeka poznáte. Ak Vás osloví menom, to neznamená, že Vás pozná. Meno si prečítal na menovke. Stáva sa, že páchatelia si obstarajú falošné doklady a vymyslia si dôvod aby ste im otvorili, častými zámienkami býva nevoľnosť, porucha na kúrení, kontrola televíznej prípojky,vyplatenie výhry. Ak na Vás veľmi naliehajú, povedzte im aby prišli v prievode suseda, ktorého poznáte. Telefonicky si môžete overiť, či uvedená firma k Vám takého človeka poslala,“ informuje polícia. 

Je dobre ak si pre takýto prípad napíšete telefónne čísla na políciu, hasičov, záchrannú službu a susedov a umiestnite si ich na viditeľné miesto. V prípade podozrenia, oznámte to polícii prostredníctvom telefónneho čísla 158.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: pixabay.com-

REKLAMA