Úvod Aktuality Polícia varuje, počet úspešných podvodov na senioroch sa dramaticky zvyšuje

Polícia varuje, počet úspešných podvodov na senioroch sa dramaticky zvyšuje

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Podvodov na senioroch neustále pribúda. V rámci Trnavského kraja polícia eviduje, oproti minulému roku, viac ako dvojnásobný nárast počtu pokusov Premiere Pro cs6. Kým vlani bol pre podvodníkov úspešný len jeden pokus, tento rok ich už bolo deväť.

„V roku 2020 sme zaznamenali celkovo 8 prípadov, pri ktorých sa podvodníci snažili vylákať peniaze od starších osôb, pod rôznymi zámienkami 마인크래프트 pc 맵 다운로드. V jednom prípade, žiaľ, došlo aj k samotnej transakcii, keď údajný synovec vylákal od obete 8 000 eur. Zvyšných 7 pokusov podvodníkom nevyšlo a dôchodcovia o svoje úspory nakoniec neprišli,“ informovala Zlatica Antalová, krajská policajná hovorkyňa Kyobo Mungo Ebook.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V tomto roku policajti riešili doteraz 20 prípadov, z ktorých 9 bolo pre podvodníkov úspešných. Od poškodených získali celkovo 53 000 eur html 한글 파일 다운로드. Pokiaľ by som im podarilo oklamať všetkých 20 dôchodcov, celková škoda by sa vyšplhala na viac ako 100 000 eur.

Hyenizmus podvodníkov nepozná hraníc 아이패드 네이트온 다운로드. Ich najstaršou obeťou bol totiž v tomto roku 92 ročný pán. Priemerný vek potenciálnych ale aj skutočných obetí bol približne 76 rokov.

Podvodníci najčastejšie vystupujú ako:

➡ syn, synovec, vnuk a pod. – chcú si na niečo požičať peniaze

➡ policajt kriminálnej polície – žiada kauciu, ináč pôjde rodinný príslušník do väzenia

➡ lekár – tvrdí, že pri dopravnej nehode, ktorú zavinil ich syn/vnuk, došlo k zraneniu osôb a potrebuje peniaze na odškodné. Nemôže vraj volať, lebo ma odhryznutý jazyk a podobne.

„Apelujeme na rodinných príslušníkov, aby upozornili svojich najbližších, starších členov rodiny, nech sú obozretní a najskôr si vždy u niekoho z rodiny overia, či im skutočne mohol volať ich príbuzný. Starším občanom ďalej odporúčame, aby si domov nevpúšťali cudzie osoby. Ak má niekto podozrenie, že môže ísť o akýkoľvek podvod, neváhajte a ihneď kontaktuje políciu na čísle 158,“ vyzýva Z. Antalová.

Všetky potrebné informácie pre vášho blízkeho nájdete na stránke http://www.minv.sk/?seniori.

TS KR PZ v Trnave    Ilustr. foto: -th-

REKLAMA