Connect with us

Aktuality

V Materskom centre Úsmev otvorili novú multisenzorickú miestnosť

Published

on

Reklama

Materské centrum Úsmev pripravilo pre deti prekvapenie vo forme spustenia projektu „Multisenzorickej miestnosti pre deti v rannom veku“. Deti plné očakávania spoločne prestrihávali pásku do multisenzorickej miestnosti.

Reklama

Hneď pri vstupe ich privítala príjemná vôňa šíriaca sa zo svetelného difuzéra. Očarilo ich množstvo rôznych svetiel v miestnosti. Zahrali sa na čarodejnice so svetelnou guľou, pozorovali ako sa mení láva v lampe či vzniká bublinkové tornádo. Prostredníctvom množstva hmatových pomôcok sa učili rozoznávať jemnosť či drsnosť povrchov.

Spoznávali zvuky hudobných nástroj a v zrkadlových predmetoch pozorovali deformované obrazy seba či predmetov okolia. No jednoducho miestnosť plná prekvapení a tajomstiev.
Projekt multisenzorickej miestnosti je zameraný na posilnenie rozvoja zmyslových vnemov u detí v rannom veku. Deti môžu túto miestnosť využívať spolu s rodičmi a spoznávať nové netradičné podnety, ktoré majú podporiť rozvoj zmyslového vnímania. Obzvlášť túto miestnosť ocenia rodiny s deťmi so špeciálnymi potrebami, ktoré centrum osobitne srdečne pozýva. Projekt bol realizovaný z finančnej podpory participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja.

Reklama


Niet pochybnosti o tom, že naše zmysly sú nadizajnované tak, aby fungovali spoločne, a že naše mozgy sú organizované tak, aby používali informácie, ktoré vytiahnu z rôznych zmyslových kanálov. Zmyslová stimulácia je kľúčová pre naše prežitie, pohodu, rast a rozvoj.

Kontrolovaná povaha multisenzorickej miestnosti umožňuje vytvoriť vysoko príťažlivé multisenzorické stimuly. Jednotlivé stimuly sú starostlivo navolené a tvarované tak, aby zodpovedali potrebám detí. Príjemné zážitky vedú u detí k pocitu šťastia a šťastie vytvára ideálne podmienky pre hru, rozvoj a učenie. Multisenzoricka miestnosť sa tak pre ne stáva viaczmyslovým ihriskom.

Materské centrum úsmev ďakuje všetkým, ktorý podporili projekt „Multisenzorickej miestnosti pre deti v rannom veku“ svojím hlasovaním. Bez vás by dnes rodiny s deťmi nemali takú radosť z miestnosti plnej prekvapení.

MC Úsmev

Populárne články