Connect with us

Aktuality

V klube záhad pátrajú deti po vedomostiach

Published

on

Reklama
Reklama

Neobyčajné spojenie hier a získavania nových vedomostí si užívajú deti, ktoré sa zapojili do denného tábora s vyučovaním angličtiny s názvom Prázdninový klub záhad. V Mestskej knižnici a na rôznych výletoch lúštia aj tento týždeň tajomné hádanky, cestujú v čase a vstupujú do sveta fantázie.

[singlepic id=16946 w=320 h=240 float=right]„Každý deň máme inú tému, dnes sú to čarodejnice,“ hovorí Blanka Kollárová z organizácie Orbis Slovakia a pokračuje: „Jednotlivé témy sú spojené s konkrétnymi knižkami a k tomu pripravujeme program, napríklad výlety. Boli sme v planetáriu v Hlohovci aj v Múzeu hodín v Bratislave.“ Všetky tieto aktivity majú byť pre deti motiváciou, aby čítali. Jednotlivé príbehy spoznávajú postupne, musia byť aktívne, hľadať odpovede, kresliť, vyrábať kostýmy.

[singlepic id=16934 w=320 h=240 float=left]Ústrednou postavou celého tábora je škriatok, ktorý sa môže dostať do jednotlivých príbehov a narušiť ho, ak deti nesplnia úlohy, ktoré im každý deň kladie. Aj hodiny angličtiny sa nesú v tomto duchu. Už ráno majú vyučovanie, počas ktorého s nimi lektorka zo Skypersu hovorí predovšetkým v cudzom jazyku. Aj tam sa hra strieda so získavaním nových vedomostí. Potom pátrajú po záhadách jednotlivých príbehov, či už v priestoroch Mestskej knižnice alebo na výletoch.

[singlepic id=16949 w=320 h=240 float=right]Tábor vyvrcholí na Červenej veži, kde budú pre deti pripravené ďalšie záhady – v strašidelnom lese musia nájsť stopy škriatkov, aby sa všetky príbehy z celého týždňa dobre skončili.

Reklama

Netradičný tábor pripravila organizácia Orbis Slovakia s jazykovou školou Skypers a Mestskou knižnicou. Deti počas neho vytvorili množstvo originálnych diel – kostýmov, obrázkov, kníh… Tie budú od 8. augusta vystavené v knižnici.

[nggallery id=956]

Autor: mp

Populárne články