Connect with us

Aktuality

Tržby výrobcu bicyklov z Veľkého Orvišťa narástli napriek pandémii o 40 percent. Získa cenu FéliX medzi rodinnými firmami?

Published

on

Reklama
Reklama

Biznis cenu FéliX v kategórii Rodinná firma roka môže získať výrobca bicyklov Kellys Bicycles z Veľkého Orvišťa. Konkurenciou vo finálnej nominácii sú mu spoločnosti Mäspoma a Tempo Kondela. Výrobcovi bicyklov sa podobne ako iným firmám v cyklistickom segmente darilo aj počas pandémie. Medziročne firma sídliaca pri Piešťanoch v roku 2020 zvýšila tržby o 40 percent. Jej zisk presiahol 3 milióny eur.
Spoločnosť zažila vlani ekonomicky najlepší rok. Medziročne zvýšila zisk z necelého milióna eur na 3,1 milióna. To všetko napriek problémom s dodávkami komponentov z Ázie, ktoré postihujú všetkých výrobcov bicyklov.
Kellys Bicycles založil Peter Divinec spolu s bratom Braňom a po roku 1989 začínali najskôr s  požičovňou bicyklov značky Liberta. Neskôr predávali bicykle až napokon začali s produkovaním bicyklov pod viacerými vlastnými značkami. Od roku 2000 sa sústreďujú  iba na portfólio značky Kellys.
Vedenie spoločnosti prebral pred niekoľkými rokmi od Petra Divinca jeho syn Michal. Kellys Bicycles už niekoľko rokov rastie. Ročne predáva 120-tisíc bicyklov s rastúcim zastúpením e-bicyklov.
Slávnostné vyhlásenie víťazov ceny FéliX sa uskutoční 20. októbra od 15:00 h.
-red- Zdroj: index.sme.sk

Populárne články