Úvod Aktuality Tržby výrobcu bicyklov z Veľkého Orvišťa narástli napriek pandémii o 40 percent....

Tržby výrobcu bicyklov z Veľkého Orvišťa narástli napriek pandémii o 40 percent. Získa cenu FéliX medzi rodinnými firmami?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Biznis cenu FéliX v kategórii Rodinná firma roka môže získať výrobca bicyklov Kellys Bicycles z Veľkého Orvišťa. Konkurenciou vo finálnej nominácii sú mu spoločnosti Mäspoma a Tempo Kondela masterpieces. Výrobcovi bicyklov sa podobne ako iným firmám v cyklistickom segmente darilo aj počas pandémie. Medziročne firma sídliaca pri Piešťanoch v roku 2020 zvýšila tržby o 40 percent simple resume form. Jej zisk presiahol 3 milióny eur.

Spoločnosť zažila vlani ekonomicky najlepší rok. Medziročne zvýšila zisk z necelého milióna eur na 3,1 milióna Respond 1994 18. To všetko napriek problémom s dodávkami komponentov z Ázie, ktoré postihujú všetkých výrobcov bicyklov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Kellys Bicycles založil Peter Divinec spolu s bratom Braňom a po roku 1989 začínali najskôr s  požičovňou bicyklov značky Liberta Movie Maker Korean edition. Neskôr predávali bicykle až napokon začali s produkovaním bicyklov pod viacerými vlastnými značkami. Od roku 2000 sa sústreďujú  iba na portfólio značky Kellys git 파일 다운로드.

Vedenie spoločnosti prebral pred niekoľkými rokmi od Petra Divinca jeho syn Michal. Kellys Bicycles už niekoľko rokov rastie. Ročne predáva 120-tisíc bicyklov s rastúcim zastúpením e-bicyklov.

Slávnostné vyhlásenie víťazov ceny FéliX sa uskutoční 20. októbra od 15:00 h.

-red- Zdroj: index.sme.sk

REKLAMA