Connect with us

Aktuality

Šach bez bariér

Published

on

Reklama

V areáli hotela Máj sa od 1. do 10. júla konajú Majstrovtvá sveta IPCA šachistov s poruchou mobility a na vozíčku 2011. Bojuje sa o titul Majstra sveta, ale najlepší štyria umiestnení muži a ženy budú reprezentovať družstvo IPCA na budúcoročnej šachovej olympiáde v Istanbule.

[singlepic id=15869 w=320 h=240 float=right]Týmto turnajom Piešťany nadväzujú na organizovanie vrcholových svetových podujatí z predvojnových rokov, kde hrávali taký hráči ako Aliechin, Capablanka, Rubinstein, Spielman a najvýznamnejší svetoví šachisti.

Reklama

Majstrovstvá sveta sa prvýkrát v histórii oficiálne hrajú v štyroch kategóriách (muži, ženy, juniori a juniorky). Súčasťou turnaja bude aj otvorený „B“ turnaj pre doprovod a hráčov realizačných tímov jednotlivých štátov.

[singlepic id=15883 w=320 h=240 float=right]Najsilnejšou výpravou na MS je Rusko na čele s úradujúcim majstrom sveta intermajstrom Sergeiom Obodchukom. Turnaja sa zúčastnia súčasne najlepší šachisti sveta IPCA. Okrem Ruska na turnaj prídu výpravy z Estónska, Kazachstanu, Česka, Nemecka, Poľska, Ukrajiny, Švajčiarska, Chorvátska, Litvy. Takto obsadený šachový turnaj sa ešte nekonal a nemá vo svete obdobu.

Reklama

Slovenský tím na MS povedie štvrtý najlepší hráč sveta IPCA Juraj Zavarský z Martina, Marcel Dirnbach, juniorská úradujúca majsterka Nikola Konkoľová, obaja hráči ŠK Ružomberok a mladý žilinský šachista Marek Ardamica.

Záštitu nad turnajom prevzal primátor Remo Cicutto. Garantom turnaja je šachový veľmajster svetovej extratriedy Sergej Movsesian.

[nggallery id=885]

Text: TS Foto: MP

REKLAMA

Populárne články