Connect with us

Aktuality

Ruina v parku nemá istú budúcnosť

Published

on

Reklama

Na zabezpečenie schátralého hotela Slovan minuli kúpele v minulom roku 50 tisíc eur. Stále sa pokúšajú nájsť investora, ktorý by túto kultúrnu pamiatku využil. Zatiaľ bez konkrétnych výsledkov.

[singlepic id=15797 w=320 h=240 float=left]Naposledy o hotel Slovan prejavili záujem zástupcovia čínskeho energetického gigantu Sepco 3. Najnovšie správy hovoria, že o investícii uvažuje nemecká spoločnosť. Generálny riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz na minulotýždňovej tlačovej konferencii po valnom zhromaždení akcionárov povedal, že o tomto probléme hovorili na zasadnutí predstavenstva: „Každý rok pripravujeme správu o stave hotela. Dostali sme od pána primátora kontakt z Nemecka, posielali sme im materiály a zajtra budeme mať ďalšie stretnutie s možným investorom.“

Reklama

Výsledky tohto rokovania dnes nechcela asistentka generálneho riaditeľa Silvia Zavillová konkretizovať. „Máme záujemcov, ale nebudeme zverejňovať mená. Do úvahy prichádza predaj aj joint venture,“ povedala.

[singlepic id=15799 w=320 h=240 float=right]Pamiatkári nariadili kúpeľom, že musia objekt zakonzervovať. „Každý rok investujeme do ochrany stavby, za rok 2010 to bolo 50 tisíc eur,“ povedal Klaus Pilz. Napriek tomu je stav kedysi vychýreného hotela zúfalý. Obklopuje ho náletová zeleň, stavba vlhne, do niektorých častí mali zakázaný prístup aj robotníci, ktorí vykonávali nutné opravy. Okná nahradili fólie, ale už aj tie sú roztrhané.

Reklama

Niekdajší hotel Royal postavil budapeštiansky podnikateľ Adolf Rónai v roku 1906. Chcel konkurovať Winterovcom. Nájomcovia kúpeľov ho však onedlho získali do svojho vlastníctva. Vo svojej dobe patril hotel k najluxusnejším v celom regióne. Mimo prevádzky je už od polovice 80. rokov, ale dnes má aj vlastnú fanúšikovskú stránku na Facebooku.

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com

Populárne články