Connect with us

Aktuality

Procesiou si uctili Kristovo Telo a Krv

Published

on

Reklama

Pri príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa v Piešťanoch každoročne koná procesia v okolí farského Kostola sv. Štefana. Tento rok boli po prvý raz procesie dve.

Jedna tradičná a druhá vo farnosti sv. Cyrila a Metoda, ktorej trasa viedla po Nálepkovej ulici ku kaplnke pri moste, ďalej cez Sad Andreja Kmeťa na Winterovu ulicu a cez Námestie slobody a Nitriansku späť ku Kostolu sv. Cyrila a Metoda. Sprievod so Sviatosťou oltárnou sa cestou zastavil pri štyroch oltároch, kde po krátkej modlitbe kňaz zakaždým požehnal veriacich i celé mesto.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“320″]http://www.youtube.com/watch?v=b-Gj5xIgO_A[/youtube]

Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie telo) slávili veriaci už vo štvrtok. Nosením monštrancie s kúskom premeneného chleba ulicami veriaci vzdávajú verejnú poklonu a úctu Ježišovi Kristovi. Chcú mu tiež poďakovať za dar Eucharistie. Deti na znak úcty a lásky k Bohu sypú na cestu lupene kvetov. Slávenie sviatku Božieho Tela je v celej cirkvi rozšírená od 13. storočia, keď sa o to pričinil pápež Urban IV. v reakcii na spochybňovanie viery v skutočnú prítomnosť Kristovho Tela a Krvi v premenenom chlebe a víne.

Reklama

[nggallery id=872]

Autor: db Foto: T. Hudcovič

Populárne články