Connect with us

Aktuality

Predstavenstvo TAVOS-u bude znovu hľadať generálneho riaditeľa

Published

on

Reklama
Reklama

Predstavenstvo Trnavskej vodárenskej spoločnosti na svojom decembrovom zasadnutí do funkcie generálneho riaditeľa svojho člena Iva Foltína, ktorého odporučila komisia pre výber uchádzačov nevymenovalo a chce nové výberové konanie. Podľa primátora Trnavy, prijať do funkcie Iva Foltína ešte pred výberom, navrhoval Miloš Tamajka, ktorý je v TAVOS-e predsedom dozornej rady a bol tiež členom výberovej komisie. Predstavensto akciovky sa ale s odporúčaním výberovej komisie nestotožnilo a spoločnosť tak bude hľadať generálneho riaditeľa ďalej. Informovala o tom webová stránka naša Trnava.sk  v nedeľu 20. decembra v agentúrnom článku.

Podľa vyjadrenia v spomenutom článku podpredseda dozornej rady spoločnosti a primátor Trnavy Peter Bročka povedal, že chce do nového výberu generálneho riaditeľa zaangažovať aj špecializované firmy, zamerané na obsadzovanie manažérskych pozícií.

Personálne zmeny v TAVOS sa začali tým, keď mimoriadne valné zhromaždenie v polovici júna odvolalo všetkých členov dozornej rady a nahradilo ich novými menami. Jej predsedom sa stal primátor Piešťan Miloš Tamajka a podpredsedom P. Bročka. Zástupca najväčšieho akcionára  – Trnava (má v TAVOS-e približne 30-percentný podiel, ostatné akcie vlastnia mestá a obce v kraji) sa zároveň postavil proti pripravovanému rozdeleniu spoločnosti, ktoré malo podľa viacerých zdrojov „odčerpávať“ tržby. Valné zhromaždenie tak vznik dcérskych spoločností neschválilo. Koncom júla sa zmenila aj časť predstavenstva, ktoré vedie staronový predseda Pavol Nižnánsky a v polovici augusta skončil vo funkcii generálny riaditeľ Radoslav Jakab. Vedením TAVOS-u bol poverený do výberu nového riaditeľa Ivan Ščasný.

Výberové konanie zverejnila akciová spoločnosť na svojej web stránke 8. septembra. Prihlásil sa doňho aj súčasný člen predstavenstva Ivo Foltín a  jeho menovanie odporučila aj výberová komisia.

Reklama

IMG_7521_resizePrimátor Peter Bročka v novembri predložil poslancom piešťanského mestského zastupiteľstva list, v ktorom uviedol, že s kandidátom, ktorého vybrala komisia, nesúhlasí. Podľa neho navrhol najskôr vymenovať Iva Foltína do funkcie predseda dozornej rady Miloš Tamajka bez výberového konania, čo Bročka odmietol. Tvrdí tiež, že pri zasadaní predstavenstva, ktoré sa chcelo oboznámiť i s ďalšími kandidátmi, sa ho členovia Ivan Ščasný, Ivo Foltín a Ján Kučera zámerne nezúčastnili, aby nebolo uznášaniaschopné, hoci sa počas jeho rokovania nachádzali v budove. Primátor Piešťan sa obhajoval pred poslancami tým, že o výbere kandidáta rozhodla komisia, on nemal dôvod ho spochybňovať.

Podľa Bročku však pánov Foltína a Kučeru navrhol za členov predstavenstva práve Miloš Tamajka a spoločne blokujú rozvoj spoločnosti, hospodáriacej s mnohomiliónovým majetkom. „Ako zástupca najväčšieho akcionára trvám na návrhu, nahradiť Foltína a Kučeru v predstavenstve a miesto nich navrhnúť ďalších akcionárov, starostov v poradí s najväčším percentuálnym podielom v TAVOS-e“ napísal v liste Bročka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPri zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Trnave v odpovedi na interpeláciu poslanca Jozefa Pobjeckého Peter Bročka opätovne potvrdil, že Tamajka chcel dosadiť Foltína za riaditeľa bez výberového konania, s čím on ani ďalší akcionári nesúhlasili. Zo siedmich uchádzačov po výbere podľa P. Bročku splnili podmienky štyria. Trmavský primátor sa zúčastnil iba otvárania obálok, na ďalšom zasadnutí komisie, zloženej z členov dozornej rady, ktorá vybrala práve Foltína, už nebol. Zároveň však uviedol, že stanovisko komisie nie je pre predstavenstvo záväzné a má iba odporúčací charakter. „Generálny riaditeľ je menovaný a odvolávaný predstavenstvom,“ píše v odpovedi na interpeláciu.

-ad-, Zdroj: nasatrnava.sme.sk, www.trnava.sk

Čítajte tiež:

TAVOS hľadá generálneho riaditeľa

Dozorná rada TAVOS-u vymenila členov predstavenstva

Organizačné zmeny v TAVOSe akcionári neschválili

Nevedeli ste sa dovolať do TAVOSu, vyriešiť by to vraj malo…

Primátor Piešťan Miloš Tamajka predsedom dozornej rady TAVOSU

Rada sa zaoberala situáciou v Tavose, primátor požiadal o mimoriadne valné…

Populárne články