Úvod Aktuality Predstavenstvo letiska uznalo pohľadávky za nevyplatené odmeny, Viskupič a Tamajka vyzývajú, aby...

Predstavenstvo letiska uznalo pohľadávky za nevyplatené odmeny, Viskupič a Tamajka vyzývajú, aby zrušilo toto rozhodnutie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič dnes na tlačovej konferencii a primátor Mesta Piešťany Miloš Tamajka prostredníctvom tlačovej správy informovali, že predstavenstvo spoločnosti Letisko Piešťany uznalo pohľadávky nevyplatených odmien členom orgánov spoločnosti a pohľadávky advokátskej kancelárie Sopko, Floriš, Spál a  súčasne uložilo pripraviť právne listiny v tejto veci 바람체 다운로드. Podľa Viskupiča a primátora Tamajku je to uprednostňovanie veriteľov. Viskupič hovoril o upratovaní pred voľbami a obaja s primátorom vyzývajú predstavenstvo, aby zrušilo svoje rozhodnutie 아이폰 6 벨소리 다운로드.

„Väčšinový akcionár Trnavský samosprávny kraj sa správa nasledovne Grape Valley. 6. 10. pred pár dňami zvolali zasadnutie predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany a vyplatili si, alebo uznali si vyplatenie odmien ako jeden z mnohých veriteľov 스마트폰 해킹 툴 다운로드. Trnavský samosprávny kraj cez svoju sro-čku poslal 400-tisíc eur ako pôžičku, zdôrazňujem mimo informácie valného zhromaždenia, Letisku Piešťany, ale nie na to, aby vyplatili podlžnosti, ktoré má voči Piešťanom, nie na to aby vyplácal a sanoval mzdy zamestnancov, nie na investície a rozvoj, ani prevádzkové náklady Hangul Edition of Pokémon Heart Gold. Evidujeme niekoľko dlžníkov a napríklad nezaplatené dane by mali byť prioritou. Stal sa presný opak, tieto peniaze skončili vo vlastných vreckách a toto je ten najdôležitejší moment, členov predstavenstva a členov bývalého predstavenstva… Teraz ide o pána inžiniera Štaffu a pána inžiniera Vargu, ktorí mali Letisko Piešťany spravovať tak, aby bolo v zisku, priviedli ho k likvidácii a pridelili si odmeny podľa kvalifikovaného výpočtu 140-tisíc eur,“ uviedol na tlačovej konferencii poslanec NRSR a kandidát na post trnavského župana Jozef Viskupič, podľa ktorého by sa malo predstavenstvo spamätať a zrušiť tento krok 학습 앱 다운로드. Viskupič vyzval na konanie Najvyšší kontrolný úrad a rovnako sa chce informovať orgány činné v trestnom konaní.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podľa zápisnice sa spomínaného predstavenstva v piatok 6 웹사이트 다운로드. októbra zúčastnili predseda predstavenstva župan Tibor Mikuš a podpredseda Juraj Štaffa, ktorí sú obaja zástupcami majoritného akcionára, Trnavského samosprávneho kraja 실버라이트 영상 다운로드. Mesto Piešťany v správe zverejnenej na webovej stránke informovalo, že vrámci rokovania boli uznané pohľadávky JUDr. Petra Sopka, JUDr. Alexandra Floriša a ich advokátskej kancelárie a predstavenstvo uznalo tiež pohľadávky vo veci nevyplatených odmien súčasného člena predstavenstva Juraja Štaffu a bývalého člena predstavenstva Františka Vargu a súčasne predstavenstvo uložilo pripraviť právne listiny zmluvnou advokátskou kanceláriou s termínom vykonania do 13.10.2017 Download a cinema.

„Som hlboko znepokojený aktuálnym vývojom v spoločnosti Letisko Piešťany, ktorý sa týka zámeru predstavenstva spoločnosti uznať pohľadávky vo veci nevyplatených odmien dvom členom predstavenstva, súčasného a minulého, a zámeru uznať pohľadávku advokátskej kancelárie, ktorá je zmluvne viazaná so spoločnosťou Letisko Piešťany, a.s website image in bulk. a ktorej zástupca je súčasne aj členom dozornej rady tejto spoločnosti. Som presvedčený o tom, že takýmto konaním sú zo strany predstavenstva porušované práva akcionára a obmedzované kompetencie valného zhromaždenia,“ napísal primátor Piešťan Miloš Tamajka vo výzve adresovanej predsedovi predstavenstva Tiborovi Mikušovi a predsedovi dozornej rady Removi Cicuttovi.

Mesto Piešťany považuje také uznania pohľadávok za konanie znevýhodňujúce iných veriteľov spoločnosti Letisko Piešťany, a.s., ktorých pohľadávky nie sú zo strany predstavenstva plnené riadne a včas (napr. pohľadávky zamestnancov) a v prípade niektorých veriteľov je ich zaplatenie aj opakovane odkladané (napr. pohľadávky za energie). Z tohto dôvodu primátor mesta Miloš Tamajka vyzval predsedu predstavenstva Tibora Mikuša a predsedu dozornej rady Rema Cicutta, aby „okamžite vykonali potrebné úkony na odloženie výkonu všetkých uznesení predstavenstva týkajúcich sa uznania pohľadávok členov orgánov spoločnosti, prípadne na zrušenie takých uznesení.“

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu:

O vyjadrenie sme požiadali tiež podpredsedu predstavenstva Juraja Štaffu. Jeho odpovede k tejto téme zverejníme po ich obdržaní.
Aktualizované: 16.10.2017 9:00 h
Odpovede na konkrétne otázky sme od J. Štaffu zatiaľ nedostali avšak Tibor Mikuš zaslal médiam nasledovné vyhlásenie: „Dňa 13. októbra 2017 sa uskutočnila v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky tlačová beseda poslancov hnutia OĽANO pánov Jozefa Viskupiča a Eduarda Hegera, na ktorej sa konštatovalo tunelovanie spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. Odzneli klamstvá najhrubšieho zrna, čo ma v prípade môjho protikandidáta na post predsedu vo voľbách do VÚC 2017 neprekvapuje. V jeho prípade sa lož stala pracovnou metódou. Nemienim kaziť víkend divákom a čitateľom médií, a preto len oznamujem, že zvážim príslušné právne kroky.“

-th- Foto: Screenshot FB

REKLAMA