Connect with us

Aktuality

Poslanci budú schvaľovať nového nominanta do oblastnej organizácie cestovného ruchu

Published

on

Reklama
Reklama

Novým nominantom Mesta Piešťany za člena predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REZORT PIEŠŤANY má byť podľa zverejnených materiálov na rokovanie mestskej rady viceprimátor Michal Bezák. Mesto tak vychádza v ústrety požiadavke členov oblastnej organizácie z radov obcí, ktorí na predchádzajúcich valných zhromaždeniach nezvolili poslankyňu Zuzanu Svrčekovú.

Primátor Peter Jančovič, alebo viceprimátor Michal Bezák, boli pre starostov akceptovateľnými ľuďmi v predstavenstve

Situácia s nomináciou a voľbou nového člena predstaventva Rezortu Piešťany za piešťanskú samosprávu sa ťahá už niekoľko týždňov. Predstavenstvo tak stále vedie bývalý poslanec Peter Tremboš, ktorý sa tejto funkcie vzdal ešte vlani po komunálnych voľbách. Odvtedy sa členom Rezortu a Mestu Piešťany nepodarilo vyriešiť otázku jeho nástupcu.

Poslanci MsZ schválili v úvode roka, aby primátor na tento post na rokovaní valného zhromaždenia organizácie navrhol Zuzanu Svrčekovú. Valné zhromaždenie, konkrétne zástupcovia obcí, ktoré sú členmi OOCR ju však nepodporili dostatočným počtom hlasov potrebným na zvolenie. Ich odkaz znel, že by si vedeli na tomto poste predstaviť niekoho z trojice primátor Peter Jančovič, viceprimátor Michal Bezák, alebo bývalý primátor Remo Cicutto.

Starostovia povedali v čom vidia problém

Členovia Rezortu za samosprávu, a to obce Veľké Orvište, Ostrov a Moravany nad Váhom sa zhodli na tom, že nepodporili pri hlasovaní na post predsedu predstavenstva Rezortu nominantku Mestského zastupiteľstva Piešťany Zuzanu Švrčekovú, pretože ak má Rezort pôsobiť dôveryhodne a má mať svoju vážnosť, tak post predsedu predstavenstva by mal obsadiť primátor, alebo zástupca primátora. Títo majú podľa nás inú mieru zodpovednosti,“ povedal na margo situácie Pavol Paulovič starosta obce Veľké Orvište.

Reklama

Funkciu predsedu predstavenstva v minulosti zastával primátor Remo Cicutto, ktorý bol pri zrode OOCR. V minulom volebnom období zastupiteľstvo nominovalo a valné zhromaždenie na tento post schválilo, poslanca Petra Tremboša. Ten má profesne blízko k cestovnému ruchu a mal za úlohu naštartovať zmeny v organizácii a procesy, tak aby mohol Rezort pracovať a začať plniť svoje úlohy s vyšším objemom finančných prostriedkov.

Starostovia vyjadrili po opakovaných valných zhromaždeniach a rokovaní s primátorom Petrom Jančovičom svoje výhrady voči Zuzane Svrčekovej. „Od začiatku komunikovala neprimerane, skôr konfliktne čo potvrdilo aj jej ďalšie vystúpenie na zastupiteľstve mesta vo februári,“ povedal za všetkých P. Paulovič. Podľa spoločného vyhlásenia starostov si po tomto nevedia predstaviť ďalšiu spoluprácu so Z. Svrčekovou v prospech rezortu a mesta, pričom očakávajú nomináciu primátora alebo viceprimátora.

Poslankyňa priznáva energickejší prejav. Energiu jej vraj nik nezoberie

Poslankyňa Z. Svrčeková sa vyjadrila, že do funkcie predsedu predstavenstva v Rezorte Piešťany ju navrhli kolegovia poslanci a primátor mesta. „Túto ponuku som prijala ako výzvu naštartovať rozvoj mesta a som kolegom vďačná za ich dôveru. Vypracovala som nový plán  Rezortu s novými produktmi pre rozvoj stagnujúceho cestovného ruchu v Piešťanoch, ale aj v okolitých obciach a mestách, aby došlo k rozvoju cestovného ruchu v celom okrese. Tento plán mi odobrili poslanci, viceprimátor a primátor. Predostrela som ho na porade Rezortu a zároveň som požiadala členov o ich návrhy a vízie. Môj návrh činnosti ako i zmeny v rozpočte boli prijaté. To sú fakty, nič iné len fakty. Na porade neboli prítomní starostovia Moravan nad Váhom a Ostrova. Tých dvoch obcí, ktoré hlasovali proti mne. Mám možno energickejší prejav, keď však chcete presadiť zásadné zmeny v prospech ľudí nášho mesta, tá energia je nevyhnutná. A tú mi určite nikto nezoberie,“ vyjadrila sa Z. Svrčeková.

-th-

 

Populárne články