Úvod Aktuality Na začiatku boli slová, na konci vraždenie. Kajúca tryzna bola prejavom ľútosti...

Na začiatku boli slová, na konci vraždenie. Kajúca tryzna bola prejavom ľútosti a prosby o odpustenie

REKLAMA

Pri príležitosti 77. výročia deportácií židovských obyvateľov z Piešťan a okolitých obcí do koncentračných táborov, sa uskutočnila 27 aac 코덱. marca v Pamätníku obetiam holokaustu v Piešťanoch Kajúca tryzna. Tryzna je pietna slávnosť a vyjadrenie ľútosti predstaviteľov samospráv, židovskej obce, cirkví a občanov na počesť a pamiatku obetí holokaustu 디알도스 다운로드.

Podľa židovského zvyku pokladajú ako spomienku na zosnulých kamienky namiesto kvetov župan Jozef Viskupič, primátor Peter Jančovič a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Peter Korčok

Prvé boli z Piešťan deportované ženy a dievčatá ldplayer. Nasledovali stovky ďalších obyvateľov. Celkovo v koncentračných táboroch zahynulo 1063 Piešťancov židovského pôvodu. Podľa vyjadrenia Martina Korčoka, riaditeľa Múzea holokaustu v Seredi, pred desiatkami rokov začalo všetko slovami nevraživosti 피닉스 다운로드. Vo finále však prišli činy ako odobratie majetku a zabíjanie. Svedkami slov sme aj dnes. Preto okrem ľútosti, žiadosti o odpustenie a modlitieb, opakovane zaznievala výzva, že niečo podobné sa už nesmie opakovať 마이크로소프트 공식 다운로드. Svoj podiel má na tom aj mlčiaca väčšina, ktorá by teraz nemala mlčať, ale postaviť sa za dobro.

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Pri pietnej slávnosti vyjadrili ľútosť na tým, čo sa udialo, predstavitelia kraja na čele so županom Jozefom Viskupičom, zástupcovia mesta Piešťany s primátorom Petrom Jančovičom, starostovia okolitých obcí a predstavitelia cirkví qlab 다운로드. Pozvanie na pietnu spomienku prijali tiež zástupcovia židovskej obce a piešťanský rabín Zev Stiefel. Ten pripomenul, že tí čo by mali prosiť o odpustenie, ani tí, ktorých by mali prosiť o odpustenie, už nie sú medzi nami 오늘은 가지마 다운로드. My by sme nemali hovoriť iba slová, ale vyjadriť ich reálnymi skutkami.

Text a foto: -th-

REKLAMA