Connect with us

Aktuality

Piešťanské školy s najlepším hodnotením v kraji. Ktoré?

V aktuálnom hodnotení INEKO za školský rok 2022/23 sa medzi základnými školami v rámci Trnavského kraja stala najlepšou piešťanská Základná škola Brezová. Medzi strednými školami je Gymnázium Pierra de Coubertina v rámci kraja na druhom mieste.

Published

on

Reklama

Základná škola Brezová sa medziročne posunula z druhého na prvé miesto. V dnes zverejnenom hodnotení je na druhom mieste v rámci kraja Základná škola a materská škola Trakovice. Na treťom miesta skončila Základná škola s MŠ, Jána Bottu 27, Trnava.

Z piešťanských škôl sa na popredných priečkach umiestnili aj Základná škola Mojmírova, ktorá je deviata a  Cirkevná základná škola sv. M. Goretti, ktorá skončila trinásta z pomedzi 83 hodnotených škôl.

Reklama

Medzi strednými školami (gymnáziá a stredné odborné školy) sa na prvom mieste v kraji umiestnila Obchodná akadémia Trnava. Druhú priečku v hodnotení získalo Gymnázium Pierra de Coubertina, ktoré si medziročne polepšilo o jednu miesto.  Tretie je Gymnázium J. Hollého  Trnava.  Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera obhájila ôsme miesto.

Piešťanské gymnázium je v hodnotení všetkých slovenských gymnázií na 15- mieste. ZŠ Brezová obsadila podľa počtu získaných bodov 29. miesto spomedzi všetkých slovenských základných škôl.

Reklama

„Medziročne ako skokani vo svojich kategóriách najviac zabodovali ZŠ na Hviezdoslavovej v Lipanoch (okres Sabinov), Gymnázium Karola Štúra v Modre a žilinská SOŠ odevná sídliaca na Hlavnej ulici. Zo základných škôl, kde je vysoký podiel detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, boli najúspešnejší žiaci zo ZŠ I. B. Zocha v Revúcej. Čo sa týka aktualizovaných dát – druhýkrát sa po pandemickej pauze realizovali celoplošné merania Testovanie 9 a maturity, avšak nie Testovanie 5, čo považujeme za chybu. Štát, ako aj rodičia tým prichádzajú o drahocenné informácie, po zohľadnení ktorých by sa vedeli kvalifikovanejšie rozhodovať,“ uvideli na margo situácie realizátori hodnotenia škôl.

Kompletné hodnotenie nájdete tu.

-th- Foto: ZŠ Brezová

Populárne články