Connect with us

Aktuality

Piešťanská nemocnica s najlepším hodnotením vo svojej histórii

Piešťanská Nemocnica A. Wintera sa v aktuálnom hodnotení slovenských nemocníc umiestnila medzi malými až stredne veľkými nemocnicami na piatom mieste. Je to jej najlepšie doterajšie umiestnenie.

Published

on

Reklama

Na prvom mieste v tejto kategórii skončila Nemocnica AGEL Košice-Šaca, druhá bola Ľubovnianska nemocnica, Stará Ľubovňa a tretia Nemocnica Poprad, ktorá mala rovné celkové skóre 62 bodov podobne ako štvrtá Nemocnica Topoľčany a piešťanská nemocnica.

Výsledný rating nemocnice určený podľa metodiky INEKO je kalkulovaný ako vážený priemer bodov dosiahnutých za ukazovatele zoskupené v 6 hlavných kategóriách teda kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačné skúsenosti lekárov, náročnosť diagnóz pacientov, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť nemocnice. Pri kalkulácii ratingu sa do úvahy berú údaje za ostatné 4 roky s klesajúcou váhou.

Reklama

„Nemocnica z Piešťan dosahuje najlepšie indikátory kvality spomedzi všetkých všeobecných nemocníc. Jej celkové bodové skóre v rámci hodnotenia Nemocnice roka 2023 narástlo medziročne najviac. Púť tejto neziskovky, kde má v správnej rade väčšinu MZ SR, na jej doteraz najvyššie miesto v rebríčku je cestou postupného päťročného zlepšovania. V roku 2018 bola ešte na 21. mieste,“ uviedli v tlačovej správe predstavitelia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy.

Kompletný rebríček a hodnotenia si môžete pozrieť tu.

Reklama

-th-

Populárne články