Connect with us

Aktuality

Ženu šikanoval emailami, skončil vo väzbe

Piešťanská vyšetrovateľka obvinila 57 ročného muža z okresu Piešťany z „kyberšikany“, teda prečinov nebezpečného elektronického obťažovania a ohovárania. Muž v nej pokračoval aj po obvinení, napokon skončil vo väzbe.

Published

on

Reklama

 

„Muž mal po dlhšiu dobu posielať hromadné emaily kolegom ženy, ktorí spolu pracovali v rámci štátnej správy. V správach ju vedome a opakovane nazýval podvodníčkou či notorickou klamárkou, dlhodobo ju ponižoval, osočoval a urážal nielen pred jej kolegami v práci, ale aj pred viacerými občanmi mesta Piešťany. Svojim konaním a neustálym obťažovaním poškodzoval jej dobré meno a zhoršoval tak kvalitu jej života,“ približuje prípad polícia.

Reklama

Neprestal, skončil vo väzbe

Obeť šikany začala prípad riešiť s políciou začiatkom septembra. Napriek tomu, že mu polícia vzniesla za tieto skutky obvinenie, s obťažovaním ženy a rozposielaním urážlivých emailov pokračoval ďalej.

„Vyšetrovateľka preto obvinenie voči mužovi rozšírila a zároveň podala podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský súd sa s návrhom stotožnil,“ informuje trnavské krajské riaditeľstvo polície.

Reklama

Za kyberšikanu tiež hrozí basa

„Upozorňujeme, že šikana či ohováranie sú protiprávne nielen v reálnom svete, ale aj v online priestore.  Za pomoci moderných technológií sa obťažovanie či šikana presunula aj do virtuálneho priestoru. Pre agresorov je totiž ľahšie ubližovať niekomu, komu sa nemusia pozerať priamo do očí a menej vnímajú tak emócie a zranenie obete. Rovnako menej si uvedomujú závažnosť svojho konania a zodpovednosť zaň,“ informovali predstavitelia polície.

„Pripomíname preto, že od 1. júla 2021 pribudol v Trestnom zákone trestný čin Nebezpečné elektronické obťažovanie. Za úmyselné dlhodobé ponižovanie, zastrašovanie, či neoprávnene konanie v mene obete prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, si môžete posedieť vo väzení až na 3 roky,“ dodávajú.

TS KR PZ v Trnave Ilustr. foto

Populárne články