Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch sa bude dať korčuľovať od mikulášskej stredy

Členovia hokejového klubu HK Havrani už 48 hodín deň noc neúnavne využívajú vhodné podmienky a „zaľadňujú“ mobilnú ľadovú plochu. Tento rok bude opäť k dispozícii pri Rybárskom dvore medzi Piešťanmi a Drahovcami. Korčuľovať by sa malo dať od stredy 6. decembra.

Published

on

Reklama

„Pre inštaláciu ľadovej plochy a zamrazenie, sme sa rozhodli na začiatku minulého týždňa. Veríme, že ľad bude hotový v utorok,“ uviedol Michal Peško, prezident HK Havrani. K realizácii pomáhajú aj vhodné prírodné podmienky, keď mráz znižuje nároky na chladiace zariadenie.

Prezident HK Havrani Michal Peško pri zalievaní plochy poďakoval všetkým dobrovoľníkom z radov rodičov i ostatným

Pre túto sezónu chceli Havrni plochu priamo v meste

Mobilnú ľadovú plochu zakúpil klub HK Havrani v minulej sezóne,  najmä ako riešenie pre najmenšie deti, ktoré nemali dostatok možností trénovať na ľade,  pre uzavretie zimného štadiónu v Piešťanoch.  Piešťanskí hokejisti chodia stále trénovať do Nového Mesta nad Váhom, kde im vyšli v ústrety a vytvorili aj spoločné hokejové družstvá pre jednotlivé súťaže.  Mobilné klzisko má rozmery 18×36 metrov a okrem toho, že je k dispozícii malým Havranom, poslúži i Piešťancom a ľuďom z okolia, ktorí si chcú zašportovať.

Reklama

Klub chcel tento rok mobilnú ľadovú plochu umiestniť priamo v meste, ideálne v blízkosti zimného štadióna. Predstavitelia HK Havrani sa s prednostkou MsÚ Denisou Bartošovou k tejto téme stretli na začiatku júla.  Vo štvrtok 20. júla potom zaslali na MsÚ emailom požadované informácie a otázky, aby sa mohlo vo veci konať ďalej. Samospráva s nimi dlho nekomunikovala a až po apeloch poslancov a medializovaní situácie dostali odpoveď 27. septembra.  Z nej sa dozvedeli, že Mesto Piešťany navrhuje zvážiť inú lokalitu, pričom je vraj pripravené analyzovať možnosti využitia inštitútu osobitného zreteľa vo vzťahu k poskytnutiu pozemkov a tiež poskytnúť žiadateľovi primeranú súčinnosť v stavenom konaní. To je jeden z kameňov úrazu, že piešťanská samospráva žiada pre postavenie mobilnej ľadovej plochy územné konanie a absolvovanie procesu stavebného povolenia. Poslanci mestského zastupiteľstva chceli od vedenia Mesta Piešťany pripravenie materiálu, ktorý by určil, kde je možné mobilnú ľadovú plochu zrealizovať. Malo to trvať pár dní, ale napokon materiál dostali až prvý novembrový týždeň. Pomenúva viaceré lokality, ale nenachádza žiaden záver.

Havrani po tejto anabáze dlho váhali, či vôbec tento rok mobilnú ľadovú plochu stavať.  Piešťanská samospráva  rekonštruuje zimný štadión a očakáva sa jeho spustenie v prvých mesiacoch budúceho roka.  Napokon sa však Havrani, ako povedal prezident klubu, predsa len rozhodli postaviť plochu pri Rybárskom dvore. Využitá bude naplno určite niekoľko týždňov do spustenia štadióna a aj potom má potenciál byť lákadlom v rámci trávenia voľného času pohybom v zime.

Reklama

Jej realizácia je možná hlavne vďaka aktívnej podpore dobrovoľníkov a rodičov detí, ako i vďaka firmám, ktoré jej spustenie finančne podporili.

O podmienkach využívania ako aj o aktivitách na mobilnej ľadovej ploche vás budeme informovať.

-th- Ilustr. foto: HK Havrani

Populárne články