Úvod Aktuality Omšu „na Jurka“ bude celebrovať nitriansky biskup a vysielať televízia

Omšu „na Jurka“ bude celebrovať nitriansky biskup a vysielať televízia

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Svätojurajská púť k rotunde pri Nitrianskej Blatnici, ktorej sa pravidelne v nedeľu po sviatku sv. Juraja zúčastňujú tisícky veriacich, sa koná v tomto roku 24 Jurassic Raw. apríla.  Hlavným celebrantom svätej omše so začiatkom o 10.00 h bude nitriansky biskup mons. Viliam Judák a prenos z nej má vysielať aj štátna RTVS 포토샵 다운로드.

Svojho patróna si na tejto púti si tradične uctievajú aj skauti, organizovaním nočného pochodu „na Jurka“ 실버 패스트 다운로드. Počas neho si skúšajú orientáciu v lese po tme a prekonávajú svoj strach. Sv. Juraj je symbolom rytierstva, šľachetnosti a nezištnej obetavosti 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Stal sa ochrancom rytierskeho stavu, drží patronát nad anglickým kráľovstvom a je aj patrónom skautov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Kruhová kaplnka sv Notosans. Juraja je miestom stretnutia veriacich už od roku 1530. Tradíciu neprerušil ani komunistický režim. Stojí na základoch rotundy z čias Veľkej Moravy, kedy bol v jej okolí veľmožský dvorec, podobný tomu na Kostolci 인텔리j 무료 다운로드. Vznik stavby je datovaný na 1. tretinu 9. storočia. O záchranu tejto starorománskej pamiatky sa stará občianske združenie Rotunda Jurko. Kaplnka pred pár rokmi prešla rekonštrukciou 수능 영단어 다운로드. Svätojurskej púte, ktorá vedie krásnou prírodou Považského Inovca sa pravidelne zúčastňujú tisícky veriacich zo širokého okolia.

-inf-, Zdroj: www.rotundajurko.sk, ilustr 아이리스 17 다운로드. foto: archív PNKy

 

 

REKLAMA