Connect with us

Aktuality

Očkovanie proti Covid-19 je možné v Piešťanoch absolvovať aj dnes

Published

on

Reklama

Piešťany sú momentálne v čiernej farbe podľa Covid Automatu. Na to, aby postúpili medzi okresy s menšími obmedzeniami, potrebujú ešte zaočkovať 0,7 percenta obyvateľov na 50 rokov.  Dnes sa očkuje v piešťanskom Tescu, ale aj vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave.
Minulý týždeň podľa Covid Automatu chýbalo na dosiahnutie „žolíka“ Piešťanom 211 zaočkovaných osôb nad 50 rokov. V aktuálnom týždni bolo bolo zverejnené, že chýba 181 zaočkovaných.  Medzičasom sa v dátach objavila aj informácia, že chýba 372 zaočkovaných obyvateľov, avšak podľa všetkého išlo o chybu v databáze.
Čísla stavu zaočkovanosti nad 50 rokov sa priebežne menia a vzhľadom na minulotýždňový záujem, sa piešťanský okres iste blíži k 65 percentnej hranici. Treba však na to niekoľko týždňov, pretože pri dvojdávkových vakcínach sa človek považuje za plne očkovaného po dvoch týždňoch od podania druhej dávky a pri jednodávkovej vakcíne od  Johnson & Johnson ide o tri týždne.
Vakcínou Janssen od sa v piešťanskom Tescu očkuje  v sobotu 20. novembra  od 9.00 do 16.00 h. Určená je pre ľudí od 18 rokov. Registrácia nie je potrebná.
Očkuje sa tiež vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave (SOŠ elektrotechnická, Sibírska 5945/1), kde majú registrovaní záujemcovia (vakcinacia.nczisk.sk) prednosť pred neregistrovanými.  V sobotu 20. novembra sa tu v čase od 8.00 do 18.00 h očkuje vakcínou Moderna. V nedeľu 21. novembra sa očkuje  od 16 rokov (vrátane) vakcínou od Pfizer/BioNTech.
Potrebné je priniesť  so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky, ktoré nájdete tu. Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode  zákonného zástupcu, a to aj pri podaní druhej alebo tretej dávky vakcíny.
-red-

Reklama

Populárne články