Úvod Aktuality V Piešťanoch sa bude diskutovať o očkovaní. Účasť prisľúbil minister i miestni...

V Piešťanoch sa bude diskutovať o očkovaní. Účasť prisľúbil minister i miestni lekári

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vo štvrtok 30. septembra sa v Piešťanoch uskutoční diskusia s názvom “Očkovať? Aká je cesta k životu bez obmedzení?“. Účasť na nej prisľúbil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, piešťanskí lekári Zuzana Nedelková a Ján Ranostaj, i Gabriela Urbanová vedúca oddelenia medzinárodných vzťahov a záležitostí s EÚ ministerstva zdravotníctva 고스트 11.5 다운로드. Podujatie sa koná pod záštitou poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Lucie Drábikovej a Marcela Mihalika a taktiež predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča 소스 세이프 2005 다운로드. Hostiť ho bude Elektrárňa Piešťany.

Celý svet bojuje už mesiace s vírusom spôsobujúcim ochorenie Covid-19. Rôzne krajiny volia rôzne stratégie, niektoré sú úspešnejšie iné menej re-shack weapon. Od minulého roka žijeme stále s nejakými obmedzeniami a nemôžeme fungovať ako v minulosti, ak nám záleží na ochrane nášho zdravia i zdravia ľudí okolo nás Download the 2015 New Year card. Ako cesta z tejto situácie sa javí očkovanie, niektorí ľudia ho však odmietajú. Aké sú riziká spojené s očkovaní a aké s prekonaním ochorenia Covid-19 강경옥 설희 다운로드? Aká je situácia v nemocniciach a čo nás ešte čaká? Ktorou cestou sa vydať, aby sa život mohol čo najviac vrátiť do normálu, ako sme ho poznali pred rokom 2020?

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

O týchto, ale i ďalších témach, bude diskutovať na pôde Elektrárne Piešťany minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý má ako lekár špecializáciu na všeobecné lekárstvo. Zastával viacero významných pozícií, pričom okrem iného pôsobil ako hlavný lekár Ozbrojených síl SR. Spolu s ním príde z ministerstva zdravotníctva Gabriela Urbanová pôsobiaca na pozícii vedúcej oddelenia medzinárodných vzťahov a záležitostí s EÚ. Jednou z jej úloh bolo zabezpečenie nákupu vakcín pre Slovenskú republiku a riešenie zmlúv.

Pridajú sa k nim aj piešťanskí lekári Zuzana Nedelková a Ján Ranostaj. Zuzana Nedelková je všeobecnou lekárkou, ktorá prichádza do denného kontaktu s pacientmi a snaží sa od prvého momentu pomôcť i chorým s covidom tak, aby ho čo najľahšie prekonali a nekončili na nemocničných lôžkach. Ján Ranostaj je zástupcom primára chirurgického oddelenia Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch. S ochorením Covid-19 má aj on svoje skúsenosti a rovnako sa na vec môže pozrieť z pohľadu starostlivosti o pacientov s inými chorobami, ak sú nemocnice preťažené covidovými prípadmi.

Pre účasť je potrebná registrácia
Vzhľadom na zaradenie Piešťan ako oranžového okresu podľa Covid Automatu, sa podujatie uskutoční v režime Základ, s možnosťou naplnenia kapacity interiérových priestorov na maximálne 25 percent. Znamená to, že sa ho môže zúčastniť do 100 návštevníkov, bez potreby dokladovať zaočkovanie, prekonanie ochorenia Covid-19, alebo preukázať sa negatívnym testom. Je však potrebné, aby sa záujemcovia o účasť zaregistrovali vopred na emailovej adrese procivitatespp@gmail.com. Na túto adresu je možné rovnako poslať otázky, ktoré by ste radi smerovali hosťom diskusie.

Z podujatia bude zabezpečený online stream na facebookovej stránke https://www.facebook.com/PNky.sk.

TS

REKLAMA