Úvod Aktuality Najznámejšia piešťanská baletka oslávila stovku so svojimi kolegami a tanečníkmi

Najznámejšia piešťanská baletka oslávila stovku so svojimi kolegami a tanečníkmi

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Celý život milovala tanec, život a ľudí okolo seba. Za roky svojho pôsobenia na Základnej umeleckej škole priviedla k tancu generácie detí, ktoré nikdy nezabudli, ako im pripomínala, že majú tancovať celým srdcom Ccna dump download. Približne týmito slovami opísal vo svojom príhovore riaditeľ piešťanskej ZUŠ-ky Kamil Vavrinec bývalú kolegyňu, baletku Oľgu Osvaldíkovú, ktorá vo štvrtok 17 i swear 다운로드. septembra oslávila výnimočné životné jubileum 100 rokov. Spolupracovníci si jej dlhoročné pôsobenie na škole uctili symbolicky, najvzácnejším darčekom – tancom 패킷 트레이서 6.1 다운로드. Len pre ňu vystúpili mladí hudobníci, tanečníci a na záver aj učitelia z hudobného a tanečného odboru.

IMG_7180Ku gratulácii sa pridalo i Mesto Piešťany, ktoré na oslave zastupovala prednostka Dáša Reháková blender 3d. Jubilantke odovzdala list od primátora. Olinka na to s úsmevom poznamenala, že nabudúce ho chce vidieť aj osobne. S humorom komentovala i cvakanie fotoaparátov zástupcov médií: „Cítim sa ako filmová hviezda.“

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Na úvod slávnostného vystúpenia žiakov Základnej umeleckej školy zanôtili mladí speváci Kriačok ľaliový, ďalej sa tancom Svit luny predstavili tanečníci z triedy Dáše Kuběnovej, po nich zatancovali žiaci Miriam Šupenovej za hudobného sprievodu trúbky a ďalší predviedli choreografiu na pieseň Lásko má, ja stůňu Jojo's Bizarre Adventures comic. Skladbu Let čmeliaka od Rimskeho Korsakova zahral na zobcovej flaute žiak riaditeľa Kamila Vavrinca a zatancovala na ňu zverenkyňa D. Kuběnovej Jumping free download. Učiteľka Monika Ondrášiková so svojimi žiakmi pripravili tanečné kreácie s názvom Pavúk a motýle. Záver už patril pedagógom, ktorí zahrali a v originálnych kostýmoch dámy aj zatancovali barokový menuet Linux ftp folder.

20150917_145910Bývalá primabalerína na otázku, ako sa jej vystúpenie páčilo odpovedala: „Poviem presne pravdu, my sme tancovali, hovorilo sa vždy – dobre, ale môžem povedať z celého srdca, že tancujú veľmi precízne, krásne a s dušou a láskou 플랜츠 vs 좀비 다운로드. Som veľmi spokojná a nie je čo vyčítať.“ Z prekvapenia ako darčeku od kolegov bola nadšená a spokojná. S dojatím ďakovala za všetky kvety či dary, medzi ktorými bol aj ďalší od jej kolegov – obrázok učiteľky výtvarného odboru Janky Rojíkovej Silicon Valley Season 4. Všetkých svojich gratulantov s láskou vystískala, hoci sa jej do širokého úsmevu miešali slzičky dojatia. Spolu s Kamilom Vavrincom potom sfúkli aj sviečky na narodeninovej torte keynote version.

20150917_145310Oľga Osvaldíková sa narodila 17. septembra 1915 v Chicagu. Jej rodičia pochádzali z Martina a Košarísk. Hneď po I. svetovej vojne sa celá rodina vrátila do Československa. Študovala v Bratislave, vo Viedni a po II. svetovej vojne skúsila šťastie aj v Spojených štátoch amerických. Späť sa vrátila kvôli rodičom.

IMG_7161Otvorila si súkromnú tanečnú škola na rohu Teplickej a Poštovej, a po znárodnení pokračovala na Základnej umeleckej škole. So svojimi žiakmi vystupovala v Poľsku, Maďarsku, Francúzsku aj Nemecku. Učila hlavne step a klasický balet. Baletnú triedu viedla Oľga Osvaldíková ešte ako 90-ročná. S tancom musela skončiť, keď prišiel úraz, hoci úplne sa ho nikdy nevzdala – žila ním prostredníctvom svojich bývalých žiakov či kolegov a nenechala si ujsť žiadne ich vystúpenie.

-ad/archív PNky-

REKLAMA