Úvod Aktuality Na Ahoji v lete lyžujú aj Taiwanci

Na Ahoji v lete lyžujú aj Taiwanci

REKLAMA

Okolie Piešťan je česko-slovenskou kolískou lyžovania na tráve. Prvé jazdy v celej republike sa uskutočnili v roku 1977 na Bezovci, o tri roky neskôr usporiadala TJ Banka Piešťany prvé preteky v lyžovaní na tráve itools 다운로드. Počas uplynulého víkendu (23. – 24. júla) sa na Ahoji stretlo 28 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Talianska a Taiwanu movie Amur.

[singlepic id=16846 w=320 h=240 float=right]„Koná sa tu FIS Kids Cup, čo je najvyššia medzinárodná súťaž detí do 15 rokov Monster's Kids. Taiwanci zatiaľ iba začínajú, budú sa tu celý týždeň učiť a potom sa presúvame na týždenný kemp pri Brne, kde sa stretnú deti z celého sveta,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie v trávnom lyžovaní Ľubomír Masár krátko pred začiatkom druhého kola veľkého slalomu highest quality on YouTube.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

V ňom už súťažia aj deti, ktoré majú menej ako 10 rokov. Rodičia ich svedomito pripravujú, dodávajú im odvahu, aby nemali strach pri pohľade na strmý kopec 영한 번역기 다운로드. Pády na tráve sú totiž tvrdšie ako na snehu, ale technika sa od zimného lyžovania príliš nelíši.

[singlepic id=16853 w=320 h=240 float=left]„Väčšinou všetci pretekári súťažia aj v zime mencoder. Trávni lyžiari využívajú zimné svahy ako tréning na leto, pretože sa nedajú robiť dva vrcholové športy naraz. Kedysi Alberto Tomba trénoval na trávnych lyžiach a na majstrovstvách sveta propagoval lyžovanie na tráve,“ vysvetlil Ľubomír Masár a dodal, že svah na Ahoji je na lyžovanie na tráve ideálny, najmä pre deti 저작권 동영상 다운로드. „Je celkom mierny, takže v zime po ňom nepôjdete rýchlejšie ako v lete. Vynikajúce je, že sa tu dá brzdiť aj do protisvahu.“

[singlepic id=16866 w=320 h=240 float=right]V Piešťanoch a okolí vďaka tomu vyrastá silná generácia letných lyžiarov 드래곤 길들이기 3 자막 다운로드. „Alex Jánoška z Banky v kategórii Bambini (predžiaci) suverénne vedie celý svetový pohár a môj syn Adam Masár z Piešťan je v kategórii mladší žiaci zatiaľ druhý 웹툰 총수 다운로드. Vlani Slováci priniesli z majstrovstiev sveta juniorov v Iráne sedem medailí,“ chváli našu reprezentáciu jej tréner.

V nedeľu 24 Download BaiduCloud. júna sa na Ahoji uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve mladších žiakov. Víťazom sa stal Adam Masár s časom 30.81 s, nasledovali Michael Gabovič (32.25 s) a Alex Jánoška (33.42 s). Všetci traja pretekajú za klub LK Remas Piešťany.

Výsledky a priebežné hodnotenie pretekárov nájdete na webe Slovenskej lyžiarskej asociácie.

[nggallery id=946]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA