Connect with us

Aktuality

Mesto bude mať nových šéfov oddelení, niektorí sú „staronoví“

Published

on

Reklama
Reklama

Po minuloročnej zmene organizačnej štruktúry Mestského úradu v Piešťanoch radnica vyhlásila výberové konanie na vedúcich novovzniknutých oddelení. Začiatkom februára zasadali komisie, ktoré z prihlásených úrastníkov vyberali budúcich šéfov piatich oddelení úradu. Mená prvých troch sú už zverejnené na úradnej tabuli. Z nich zostali dvaja „staronoví“ – Peter Mihálik a Ema Žáčková, ktorí boli už predtým poverení vedením a vo výberovom konaní sa umiestnili na prvom mieste.

Podľa výsledku výberového konania sa na prvom mieste z piatich uchádzačov umiestnila a Oddelenie sociálnych a školských služieb povedie Ema Žáčková. Nová šéfka bola poverená vedením oddelenia, ktoré má na starosti okrem sociálnych služieb a školstva aj kultúru, šport a zariadenia sociálnych služieb, už v septembri minulého roka a pred zmenou organizačnej štruktúry pracovala na úrade ako vedúca referátu sociálnych vecí.

Pri výbere opäť z piatich uchádzačov na vedúceho Oddelenia IT a majetkových služieb sa komisia zhodla na Petrovi Mihálikovi, ktorý bol rovnako už pol roka poverený jeho vedením. Toto oddelenie okrem IT a majetkových služieb vedie aj verejné obstarávnie, stará sa o služby prevádzky a údržby, a tiež služby podnikateľom. Predtým pracoval na organizačnom referáte  Mestského úradu.

Zmena nastane na poste šéfa Oddelenia právnych a klientskych služieb, kde komisia vybrala opäť z piatich prihlásených kandidátov ako najvhodnejšieho na tento post Pavla Vermeša. Doteraz bola poverená vedením Lívia Damboráková, ktorá skončila na druhom mieste.

Reklama

Podľa informácií, ktoré sme zistili na internete, Pavol Vermeš je v obchodnom registri evidovaný ako spoločník firmy VOSA s.r.o, ktorá sa zaoberá napríklad ekonomickým a podnikateľkým poradenstvom, ale aj ďalšími službami. Pôsobil tiež ako pedagóg na Akadémii Policajného zboru v Bratislave a na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnych vecí sv. Alžbety. V roku 2014 kandidoval na starostu obce Dubovany, kde vo vobách skončil na treťom mieste.

Zisťovali sme, aké sú mená aj pre ďalšie dva posty – vedenie Oddelenia personálnych služieb a Oddelenia stavebných služieb a rozvoja, ako aj skúsenosti nových ľudí, mesto však zatiaľ ďalšie informácie neposkytlo.  „Na Vaše otázky budeme odpovedať, keď budú podpísané zápisnice a výsledky budú oznámené uchádzačom o zamestnanie. Čo sa týka životopisných údajov, to prezistíme, čo z toho je zákonne možné. Ďakujeme za pochopenie,“ znela odpoveď hovorkyne Evy Bereczovej.

-red-, Zdroj: www.piestany.sk

Populárne články