Connect with us

Aktuality

Medzinárodne hľadaného Mohameda zadržali v Trnave

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti z motorizovanej jednotky zadržali v stredu 10. februára bezprostredne po krádežiach 28-ročného Mohameda z Alžírska, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz. Alžírčan v Trnave povykrádal pár áut, ale mal toho na rováši oveľa viac, napríklad útek z rakúskeho väzenia, používanie falošného občianského preukazu, či ďalšie krádeže v Nových Zámkoch. 

image-6a91263583813b37b8d39c2e0c8d78ae6a1a1b8ce3fd3a91b2fa1d46cc4b29e2-V

Podľa polície operačné stredisko prijalo 10. februára ráno krátko po 7:00 dve oznámenia o vykradnutých autách v Trnave na Družbe a na Hodžovej ulici. Ďalšia správa o krádeži prišla o niekoľko desiatok minút zo sídliska Prednádražie, pri nákupnom centre. Všetky vykradnuté vozidlá mali rovnaký rukopis. Na autách Toyota Raw, Mercedes Benz a Mazda 6 porozbíjal lupič bočné okná a ukradol, čo sa dalo speňažiť. Pri jednom z volaní žena možného zlodeja aj popísala. Cudzinca potom zbadala medzi bytovými blokmi policajná hliadka, ako uteká aj s ruksakom na chrbte. Po krátkom prenasledovaní ho muži zákona chytili a odviedli na policajnú stanicu. Zlodejovi hrozia za krádeže dva roky za mrežami. Policajti okrem toho zistili, že v novembri ušiel z väzenia v susednom Rakúsku a ešte v roku 2011 sa dopustil krádeží v Nových Zámkoch.
„Na základe výsluchov Mohameda vyšetrovateľ obvinil v troch prípadoch z prečinov krádeže vlámaním. Majiteľom spôsobil škodu za viac ako 1600 eur. Ukradnuté veci polícia zaistila a vráti ich pôvodným vlastníkom. Do Trnavy prišiel vlakom, a keďže sa mu minuli všetky peniaze, ktoré na Slovensko prišiel minúť, začal kradnúť. 28-ročný cudzinec je navyše podozrivý z falšovania úradnej listiny. Policajtom sa pri kontrole totožnosti preukázal falošným občianskym preukazom. Lustráciou osoby polícia zistila, že muž bol umiestnený v rakúskom justičnom zariadení vo výkone trestu, odkiaľ začiatkom novembra minulého roku počas vychádzky ušiel. A navyše naňho vydal Okresný súd v Nových Zámkoch príkaz na zatknutie. Po zadržaní ho preto trnavskí policajti odovzdali do rúk novozámockým policajtom,“ napísala o prípadoch Mária Linkešová z Oddelenia komunikácie a prevencie z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

obciansky-preukaz-nggid0525356-ngg0dyn-520x340x100-00f0w010c010r110f110r010t010Aj v týchto prípadoch sa orientoval najmä na ľahko dostupné veci, ktoré si ponechali majitelia v aute. Dámske kabelky, kožené pracovné tašky, notebook, peniaze odporúča polícia zobrať skôr so sebou, aj keď potrebujete len na niekoľko minút vybehnúť z auta. Prípadne ich vo vozidle uschovať tak, aby zbytočne nelákali oko ani príležitostných zlodejov.

Reklama

Novozámocký vyšetrovateľ už obvinil 28-ročného Alžírčana v dvoch prípadoch z prečinu krádeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. „Ešte 5. decembra 2011 došlo v Nových Zámkoch na Čižmárskej ulici ku krádeži vlámaním do osobného auta Škoda Octávia. Z interiéru auta bola odcudzená dámska kabelka, s ktorou sa dal zlodej na útek. Po chvíli z nej vybral peňaženku a kabelku odhodil. V peňaženke bola hotovosť 30 eur a platobné karty. Vtedy 46-ročnej majiteľke vozidla vznikla krádežou škoda za viac ako 140 eur. Deň pred Vianocami v roku 2011 vošiel tento muž do predajne Spolku sv. Vojtecha v Nových Zámkoch a 57-ročnej predavačke strhol z krku dve zlaté retiazky s príveskami v hodnote 500 eur. Po zadržaní podozrivej osoby trnavskou políciou bol muž novozámockým vyšetrovateľom vypočutý ku skutkom z roku 2011 a ešte včera 10. 2. 2016 popoludní bolo súdom rozhodnuté o jeho väzobnom trestnom stíhaní,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-, ilustr. foto: KRPZ, archív PNky

Populárne články