Connect with us

Aktuality

Koronavírus – Kraj prijíma preventívne opatrenia – zavreté budú školy, rušia sa predstavenia

Published

on

Reklama

Trnavský kraj nasleduje bratislavský a prijíma preventívne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu. Do konca týždňa budú zavreté stredné školy, v Úrade TTSK platí zákaz návštev a zrušené budú  všetky verejné akcie organizované župou.

„Od zajtrajšieho dňa, utorka 10. marca, až do piatka 13. marca 2020, budú zavreté všetky stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. V piatok bude situácia prehodnotená a župa rozhodne o ďalšom postupe. Kraj tiež pristupuje k úplnej dezinfekcii školských zariadení,“ informoval župan Jozef Viskupič.

Reklama

V Úrade Trnavského samosprávneho kraja platí zákaz návštev. To znamená, že všetka agenda je od dnešného dňa riešená s verejnosťou telefonickým a e-mailovým kontaktom. „Prosíme ľudí, aby do úradu TTSK prichádzali len v nevyhnutnom prípade, pričom ich agenda bude vybavená len v podateľni úradu. Župa tiež obmedzuje, respektíve ruší pracovné cesty zamestnancov. Tieto opatrenia platia do piatku tohto týždňa, kedy bude situácia prehodnotená na základe aktuálneho vývoja,“ vysvetľuje šéf kraja. 

Divadlo Jána Palárika v Trnave ruší do piatka tohto týždňa všetky predstavenia a župa vydáva zákaz organizovania všetkých verejných akcií. Kultúrne inštitúcie ostávajú otvorené len pre individuálne návštevy.

Reklama

Po dohode s autodopravcami TTSK tiež pristupuje k dezinfekcii autobusov prímestskej dopravy, a to na dennej báze do konca mesiaca marec.

„Trnavská župa považuje za nevyhnutné, aby Centrálny krízový štáb začal priamo informovať župy o ďalšom postupe, aby sa predišlo situáciám, keď sa informácie kompetentným úradom dostavajú len sprostredkovane a neskoro,“ dodal J. Viskupič.

TS TTSK / -red-

Populárne články