Connect with us

Aktuality

Koronavírus: Mesto uzavrie školy a materské školy. Po Dome umenia ruší predstavenia aj MsKS

Published

on

Reklama
Reklama

Od tretej popoludní v pondelok 9. marca zasadal Krízový štáb Mesta Piešťany k preventívnym opatreniam ku koronavírusu. Všetky opatrenia zatiaľ samospráva nezverejnila, ale základné školy už informovali, že od stredy do piatku budú zatvorené.

Zasadnutie krízového štábu Mesta Piešťany

Mesto Piešťany tak nasleduje napríklad Trnavy, či Hlohovca, kde samosprávy zatvárajú materské školy a základné školy už zajtra. Rodičom odporúčajú obmedziť pohyb detí mimo domácnosti. „Vážení rodičia a žiaci z dôvodu prevencie pred šírením ochorenia koronavírusom COVID-19 udeľuje riaditeľ školy všetkým žiakom riaditeľské voľno v termíne 11.3.-13.3.2020. Sledujte, prosím, našu webovú stránku, kde budeme zverejňovať aktuálne informácie,“ informovalo napríklad vedenie Základnej školy na Holubyho ulici.

Cirkevná spojená Piešťany škola bude podľa našich informácií nasledovať zariadenia v pôsobnosti Mesta Piešťany tak, aby opatrenia boli plošné a mali zmysel.

Piešťanská samospráva informovala na svojej facebookovej stránke, že ohľadom preventívnych opatrení v súvislostí s ochorením COVID-19 pripravuje Mesto Piešťany opatrenia aj so starostami okolitých obcí. Zatiaľ neboli ešte presne špecifikované.

Reklama

Stretnutie vedenia Mesta Piešťany so zástupcami obcí

Mestské kultúrne stredisko Mesta Piešťany informovalo, že  kvôli hrozbe infikovania koronavírusom SARS-CoV-2 až do odvolania ruší všetky svoje podujatia. Nasledovalo, tak kroky Domu umenia, ktorého predstavitelia, ešte dopoludnia informovali, že rušia všetky predstavenia do piatku 13. marca.

Ústredný krízový štáb obmedzil konanie podujatí

Dnes zasadal tiež Ústredný krízový štáb SR,  ktorý od 10. marca oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu.

Dom umenia, po tomto nariadení, bude musieť zrušiť aj ďalšie podujatia.

V Piešťanoch sa okrem kultúry dotkne toto preventívne opatrenie napríklad plánu basketbalistiek. Piešťanské Čajky už informovali, že neodohrajú v pôvodnom termíne extraligové zápasy so Šamorínom (11.3.) ani Ružomberkom (14.3.)

Ľudia budú musieť do karantény

Od utorka  10. marca začnú preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku. Od tohto dňa   občania SR vracajúci sa z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu budú povinní podstúpiť 14-dňovú karanténu – tá sa bude vzťahovať aj na rodinných príslušníkov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti.

Dobrovoľnú karanténu by aj naďalej mali zvážiť všetci, ktorí majú klinické príznaky.

Za nerešpektovanie nariadenia môže byt občanovi uložená pokuta do výšky 1 650 €. Viac informácií získate u

Všeobecní lekári budú môcť pre nový koronavírus vypísať tzv. pohybovú práceneschopnosť (PN), potvrdenia bude ošetrujúci lekár priamo zasielať do Sociálnej poisťovne, aby sa obmedzil pohyb ľudí. Zabezpečiť bude treba bezplatné rúška pre návštevníkov ambulancií lekárov, aby ich mali pacienti už v čakárni.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem. Predseda vlády Peter Pellegrini potvrdil, že počas zasadnutia štábu pribudli dva nové potvrdené prípady, a to v Martine a Košiciach.

-th- Zdroj: Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo zdravotníctva SR  Foto: FB Mesto Piešťany

Populárne články