Connect with us

Aktuality

Kevanova stovka sa blíži

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 13. februára sa stretnú o 14:00 h otužilci na nábreží Váhu, aby spoločne oslávili a zagratulovali k deväťdesiatym druhým narodeninám nestorovi slovenského otužovania Karolovi Kevanovi. Každoročné februárové stretnutie otužilcov má príznačný názov Kevanova stovka, ktorý určuje cieľ, osláviť spoločne vo Váhu sté narodeniny. Chýba už len osem rokov.

Karol Kevan

Karol Kevan

„Otužovanie je šport, ktorý môže robiť každý. Potrebuje iba plavky a rieku,“ hovorieva Karol Kevan, ktorý zlákal príkladom k otužovaniu mnoho ľudí.

Karol Kevan otužuje od štyridsiatky, keďže na 41. narodeniny chcel dokázať svoj športový talent a vyhrať stávku v rodine. Okrem plávania a dlhé roky venoval behu a  zabehol i niekoľko maratónov. V roku 1982 sa zúčastnil prvej súťaže Železného muža v Piešťanoch. Vtedy absolvoval za 24 hodín 2 km plávania, 20 km beh a 200 km na bicykli.

Ako dispečer na piešťanskom letisku si svoju kondíciu zlepšoval aj behom v plavkách cez zimné obdobie. Otužoval aj pri behu na lyžiach, kedy športoval znova iba v plavkách s čiapkou a v rukaviciach. Tri desiatky rokov plával sám vo Váhu, rúbal si aj ľad, aby sa schladil v malom vyrúbanom bazéniku.

Reklama

Niekoľko rokov počas Silvestrovského behu plával vo Váhu. A ku svojej plávajúcej tortúre v studenom Váhu prizval v minulosti aj otužilcov z Prahy. Práve ten rok bol vysoký prietok Váhu, takže plávali od kúpaliska Eva až za Krajinský most. Veľkú vzdialenosť prekonali vďaka trénovanosti a boju s vlnami a vetrom.

-mv/th- Foto: Martin Palkovič

Populárne články