Úvod Aktuality Kaštieľ v Moravanoch mení farby

Kaštieľ v Moravanoch mení farby

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom roky chátral. Aktuálne s novými majiteľmi ožíva 8090 가요 다운로드. Jednou z neprehliadnuteľných noviniek je, že v noci vďaka osvetleniu mení farby. Poskytuje tak zaujímavý vizuálny zážitok. V areáli kaštieľa počas mája pracovali tiež na úprave exteriéru 피트니스 대회 다운로드.

Na nádvorí záhradníci vysadil kvetinový záhon a v parku zasiali 300 kg trávového semena na miesta, kde tráva chýbala 웹 게임 소스 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Kaštieľ Moravany dali postaviť pred 300 rokmi Thurzovci pre správu časti územia hradného panstva Hlohovec Autocad 2014 free download. Vďaka fasádam ukončených renesančnou poloblúčikovitou atikou ukrývajúcou mohutnú strechu sa radí medzi najreprezentatívnejšie renesančné vidiecke kaštiele font creator. Po vymretí rodu sa stal objekt majetkom Csákyovcov, ktorí vlastnili obec Moravany n. V. v rokoch 1630-1770. Stavbu zachovali, pridali miestnosti s ranobarokovou štukovou výzdobou klenieb Lithingin. Vznikol park za kaštieľom. Kaštieľ potom odkúpili Motešickí, zmodernizovali, upravili hospodárske budovy, pristavili sušiareň ovocia v parku v roku 1800 Yokai Watch game.

Súčasnú podobu kaštieľ dostal za Zedwitzovcov, šľachtickej rodiny z Bavorska, v r. 1872. Kaštieľ a rozrastajúce sa hospodárstvo s dielňami zamestnávali celé Moravany 길소뜸 다운로드. V polovici 20. storočia došlo k zoštátneniu  pre potreby lesného úradu. Neskôr sa stal objekt majetkom Slovenského fondu výtvarných umelcov 윈도우 10 부트캠프 드라이버 다운로드. Posledné rozsiahle stavebné úpravy v skončili v 60-tych rokoch a navrhol ich Karol Chudomelka, došlo k premene na nové funkčné využitie a k zásahom, ktoré výrazne pozmenili priestorové riešenie Shindoriko Printer Driver. Napriek chátraniu od roku 2008 kaštieľ v Moravanoch predstavuje obrovskú historickú hodnotu.

Zdroj: FB Kaštieľ Moravany

REKLAMA