Connect with us

Koktail

Noc kostolov si môžete užiť aj na Katarínke

Published

on

Reklama
Reklama

Už dnes 25. mája sa aj Katarínka  zapojí do programu Noci kostolov. Všetci nadšenci starobylých ruín sú pozvaní na nočnú Katarínku, kde na na nich čaká bohatý kultúrny a sprievodný program. Noc kostolov sa koná na Katarínke pravidelne od roku 2013.

Svätá omša, pri ktorej bude hrať hudba s. Kateríny je naplánovaná na 20:00 h. Nasledovať bude o 21:00 h koncert komornej hudby v interpretácii Sláčikového kvarteta ZOE, keď zaznejú  diela Vivaldiho, Bacha, Cacciniho a Albinona. O desiatej je pripravené  nočné sprevádzanie Katarínkou. Samozrejme bude priestor na občerstvenie ale aj pre tichú modlitbu. Organizátori upozorňujú, že vstup do veže bude možný len do začiatku sv. omše.

Cesta od parkoviska pred Katarínkou bude tmavá, ale zároveň čiastočne vysvietená – pri jednotlivých zamysleniach. Vzhľadom na to, že sa Katarínka nachádza v CHKO, prosia organizátori návštevníkov zaparkovať na záchytnom parkovisku a ísť na Katarínku peši. Odporúčajú zobrať si baterku alebo čelovku. Cesta od parkoviska ku kostolu trvá cca. 20 minút. Ku Katarínke sa dá takisto dostať priamo z Dechtíc po žltej turistickej značke (cca. 1 h) alebo z Naháča po modrej turistickej značne (cca. 45 min).

Tešia sa na vás mladí dobrovoľníci z Katarínky, Občianske združenie Katarínka a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže.

Reklama

-red- Zdroj: FB Katarínka Foto: www.katarinka.sk, th

Populárne články