Úvod Aktuality Moraviansky kaštieľ zažíva renesanciu, priestor bude slúžiť umelcom

Moraviansky kaštieľ zažíva renesanciu, priestor bude slúžiť umelcom

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kaštieľ v obci Moravany nad Váhom sa po mnohých rokoch opäť prebúdza k životu. Noví majitelia Petra a Róbert Vydrovci chcú docieliť, aby sa podobne ako v minulosti stal priestorom, ktorý budú využívať umelci Letters Century program. V utorok 23. januára predstavili svoju víziu, slávnostne otvorili výstavu výtvarného umenia, ale aj prezentovali ako pred pár mesiacmi vyzeral zdevastovaný interiér 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Kaštieľ by mal v budúcnosti prejsť rozsiahlou obnovou a okrem umelcov bude slúžiť aj na komerčné účely. Súčasťou predstavenia smelých plánov bola aj expozícia diel, ktoré prezentovali Slovensko na podujatí EXPO 2017 bad guy.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Kaštieľ Moravany sme vždy obdivovali pre jeho krásu a historicko-architektonickú hodnotu 일루전 다운로드. Počas vlastníctva predchádzajúcimi majiteľmi sa postupne zmenil na ruinu, čomu sme sa nechceli len tak nečinne prizerať. Rozhodli sme sa zabrániť tomu, aby dopadol ako ďalší výnimočný kaštieľ v susedných Sokolovciach 콘에어 다운로드. Keďže sme obaja povolaním právnici, hľadali sme riešenie, ako vysporiadať komplikované právne vzťahy, ktoré desaťročie bránili akémukoľvek nakladaniu s kaštieľom, čo sa nám po niekoľkoročnom úsilí v lete 2017 podarilo,“ uviedli Petra a Róbert Vydrovci 트윈폴리오 다운로드.

Podvečer bol okrem expozície výtvarných diel venovaný aj prezentácii objektu kaštieľa a jeho areálu v súčasnom stave prostredníctvom projekcie 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드. Návštevníci podujatia videli aj výber fotografií, ktoré zobrazovali zdevastované priestory interiéru národnej kultúrnej pamiatky krátko po tom, ako objekt prevzali nový majitelia 카티아 도면 다운로드. Jej cieľom bolo ukázať priestory ešte pred komplexnou rekonštrukciou a úpravami prostredia, ktoré by mali prebiehať v štyroch etapách.

Priestory kaštieľa vlastnil v 90-tych rokoch Fond slovenských výtvarných umelcov, neskôr sa dostal do súkromných rúk a poslednými majiteľmi boli Slovinci 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. O svoj majetok však nejavili záujem a tak objekt trpel nájazdmi zlodejov a vandalov, ktorí po sebe zanechali obrovskú spúšť. Interiér prišiel o rozvody, zdevastované bolo jeho vybavenie a manželia Vydrovci sa museli pred jeho čiastočným sprístupnením postarať o vypratanie veľkého množstva odpadov 차세대 전자바우처 다운로드.

V kaštieli by postupne chceli vytvoriť priestor a podmienky pre tvorbu a prezentáciu domáceho i zahraničného výtvarného umenia, prvou fázou má byť vytvorenie výstavného priestoru v Bielej sále, ktorá by mala fungovať aj počas rekonštrukcie kaštieľa. Prvých podujatí by sa mal kaštieľ dočkať už v roku 2018.

-red/Zdroj a foto: SZ, výstava-

REKLAMA