Úvod Aktuality Európske témy na piešťanskom gymnáziu

Európske témy na piešťanskom gymnáziu

REKLAMA
HA PN

Jesennú ponuku proeurópskych aktivít na piešťanskom gymnáziu 23. októbra 2019 rozšíril nevšedný workshop. Pracovníci regionálneho centra Europe Direct v Senici prišli študentom gymnázia prednášať o hodnotách a benefitoch európanstva 갱비스트 무료 다운로드. Hovorilo sa tiež o aktuálnych témach v EÚ a o súťaži Mladý Európan, na ktorej sa už niekoľko ročníkov pravidelne umiestňujú piešťanskí gymnazisti medzi víťazmi EuroTruck Korea Map.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Lektori interaktívnou a súťažnou formou predstavili študentom gymnázia, ktoré je ambasádorskou školou Európskeho parlamentu v Štrasburgu, reálie fungovania európskych inštitúcií 맥os 모하비 다운로드. Spoznali tiež pestrosť národných špecifík členských štátov ako aj aktuálne výzvy viacerých európskych politík.

V piatok 25. októbra 2019 zavítal na gymnázium europoslanec Ivan Štefanec, ktorého odborné prednášky študenti aj v minulosti veľmi vítali von Mark. Tentoraz prednášal na tému malého a stredného podnikania na Slovensku a v Európskej únii, ale v rozsiahlej diskusii sa nevyhol ani zvedavým otázkam gymnazistov 중학생 다운로드.

Tí sa pýtali na európsky trh práce, odchod Británie z únie, politické kauzy na Slovensku, americkú zahraničnú politiku a blízkovýchodné iskrenie 사파리에서 유튜브 동영상 다운로드. Prednášku člena europarlamentu s kvalitnou diskusiou študenti hodnotili veľmi pozitívne.

Veríme, že aj tieto informácie z kuchyne europolitiky môžu pomôcť súťažnému tímu mladých európanov v roku 2020, aby zopakovali úspech ich starších spolužiakov – tohtoročných absolútnych víťazov krajského kola Mladého Európana Minecraft Jumpmap.

Katarína Baďurová, oktáva Foto: Roman Ondrejka

REKLAMA