Úvod Aktuality Domčekovú dnes odvolali z funkcie riaditeľky piešťanskej nemocnice

Domčekovú dnes odvolali z funkcie riaditeľky piešťanskej nemocnice

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V Nemocnici Alexandra Wintera sa dnes dopoludnia po druhýkrát tento týždeň zišla na mimoriadnom zasadaní správna rada. Hlavným bodom rokovania bolo aj tentokrát odvolávanie riaditeľky Márie Domčekovej Download adt bundle. Nemocnicu by po hlasovaní mal zatiaľ ako zastupujúci štatutár viesť Štefan Kóňa. Za odvolanie riaditeľky paradoxne nehlasovali zástupcovia zamestnancov Alan Suchánek a Magdaléna Kovačovičová, ktorí poukázali na nákup predraženého CT Download alt-phone shim. Správna rada je totiž podľa ich postoja vytvorená nezákonne a jej rozhodnutia môžu byť v budúcnosti spochybnené. 

P1030307-640x480

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Správna rada už dva roky zasadá protiprávne, nakoľko jej šiesty člen bol vymenovaný napriek nesúladu so štatútom nemocnice Download chacha 2 together. Dvaja členovia rady, lekár Alan Suchánek a Magdaléna Kovačovičová, ktorých zvolili zamestnanci nemocnice, tak mohli byť v akomkoľvek bode prehlasovaní Download Dougilty. Do funkcie vtedy ministerka Zuzana Zvolenská dosadila štvrtého nominanta listom. Rezort zdravotníctva jeho menovaním získal väčšinu, od čoho sa následne odvíjala výmena riaditeľa Róberta Mamrillu i hlasovanie za nákup CT prístroja 유튜브 레드 pc 다운로드. Ten bol vraj predražený o viac ako 600000 eur.

Nemocnica je podľa slov Alana Suchánka vo veľmi zlej kondícii a na jej čelo by bolo potrebné dosadiť skúseného krízového manažéra 인스타그램 이미지 다운로드. Novozvolený zastupujúci riaditeľ Štefan Kóňa, za ktorého hlasovali členovia správnej rady za Ministerstvo zdravotníctva prišiel na post primára Ortopedického oddelenia Nemocnice Alexandra Wintera počas pôsobenia Márie Domčekovej Download The Dark Knight.

suchanek-kovacovicova-21„Správna rada je práve ten najväčší problém, na ktorý upozorňujeme už od roku 2012 사사로운 토크 다운로드. Zakladacia listina nemôže byť menená členmi správnej rady, je tu porušovaná demokracia, Ministerstvo zdravotníctva absolútne nekoná a sú tu tiež porušované zákony, základné princípy a morálka 2018 수능 다운로드. Je pre mňa nepochopiteľné, že tento protiprávny stav trvá už takmer dva roky a zdá sa, že bude pretrvávať aj naďalej. Na stranu spravodlivosti sa postavila len Generálna prokuratúra,“ povedal doktor Suchánek o tom, ako vníma situáciu v nemocnici a správnej rade 용비불패 컬러판 다운로드.

„Minister zdravotníctva víta, že vyšetrovanie v danej veci pokročilo. Zároveň pred pár dňami avizoval, že apeluje na správnu radu nemocnice, aby sa čo najskôr zišla a zaujala v danej veci stanovisko. Správna rada piešťanskej nemocnice na dnešnom rokovaní odvolala obvinenú riaditeľku nemocnice,“ napísal hovorca Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Peter Bubla.

S otázkami týkajúcimi sa obvinení a pondelňajšieho zasadania správnej rady  sme kontaktovali aj Máriu Domčekovú, ale doteraz na ne neodpovedala.

Mária Domčeková prišla o svoj post až potom, ako proti nej vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie pre prečin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. Kauza už stála miesta predsedu parlamentu Pavla Pašku, ministerku Zuzanu Zvolenskú a poslankyňu strany Smer Renátu Zmajkovičovú, ktorá bola v čase nákupu CT šéfkou dozornej rady. Spolu s ňou v trojčlennej rade, ktorá mala dozerať na chod nemocnice sedeli Adriana Herdová, ktorá pre Zmajkovičovú pracovala ako poslanecká asistentka a poslanec v piešťanskom mestskom zastupiteľstve za Smer, Ján Ranostaj.

V kauze nedávno obvinili osem ľudí, okrem iných aj Máriu Domčekovú, niektorých členov správnej rady a mali by medzi nimi byť aj dvaja členovia komisie, ktorá vznikla v súvislosti s verejným obstarávaním. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov.

-lt/foto: archív-

REKLAMA