Úvod Aktuality Piešťanskú pôrodnicu nezatvárajú, pokračuje v doterajšom režime

Piešťanskú pôrodnicu nezatvárajú, pokračuje v doterajšom režime

REKLAMA
Skola Rakovice

Po stredajších rokovaniach Nemocnica Alexandra Wintera (NAW) informovala, že prevádzka novorodeneckého a gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pokračuje v riadnom režime inner part.

Pôrodnicu nezatvoria, ale piešťanskej nemocnici aj naďalej hrozí, že bude musieť prijímať iba pacientov s koronavírusom. O možnom zatvorení pôrodnice sa hovorilo od konca minulého týždňa Download Blue Note. Nemocnica musela v druhom polroku 2020 upraviť prevádzku aj viacerých ďalších oddelení.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
Knebl

„Situácia je z epidemiologického hľadiska zlá, ale toho času sa oddelenia nerušia,“ uviedol pre zpiešťan.sk riaditeľ Štefan Kóňa 일빵빵 스토리가 있는 영어회화 다운로드. Dodal, že NAW bude aj naďalej fungovať ako doteraz. Zároveň upozornil, že pri zhoršení situácie sa môže zmeniť na červenú. To by znamenalo, že v Piešťanoch sa budú dočasne liečiť iba pacienti s ochorením covid-19 Hdd regenerator. Červené nemocnice ministerstvo zdravotníctva doteraz vytvorilo v Novom Meste nad Váhom a v Galante.

NAW zároveň zabezpečuje očkovanie verejnosti vo vakcinačnom centre zriadenom v priestoroch polikliniky, čo je podľa riaditeľa taktiež neľahká úloha Pezna download. Počas prvého februárového týždňa tam dostalo prvú dávku vakcíny od konzorcia Pfizer-BioNTech okolo 1 200 ľudí, prevažne seniorov. Viacerí piešťanskí zdravotníci už majú za sebou aj druhú dávku, nemocnica tiež realizovala očkovanie klientov zariadení sociálnych služieb v regióne Automatic tee store. Vakcinácia na piešťanskej poliklinike pokračuje aj počas tohto týždňa.

Koncom minulého roka bolo v Piešťanoch zatvorené detské oddelenie, starostlivosť je odvtedy poskytovaná iba novorodencom 카1 더빙 다운로드. Staršie deti, ktorých zdravotný stav vyžaduje hospitalizáciu, sú prevážané do Fakultnej nemocnice Trenčín.

Riaditeľ Štefan Kóňa v tejto súvislosti upozornil na nedostatok personálu, ktorý je potrebný pre pacientov s ochorením covid-19 이혼서류 다운로드. „Neviem, čo bude, keď toto odznie, ktoré oddelenie sa z toho vzchopí,“ povedal krátko pred Vianocami na margo stúpajúceho poštu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom Windows Media Encoder.

Už predtým sa reprofilizácia lôžok súvisiaca s pandémiou dotkla rehabilitačného, chirurgického i ortopedického oddelenia. Ku koncu roka bolo prázdne gynekologické oddelenie, ktoré je úzko prepojené s pôrodnicou 모뉴먼트 밸리 다운로드.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA