Connect with us

Aktuality

Komisia rozdeľovala stotisícovú dotáciu na šport

Published

on

Reklama

Komisia pre šport a rekreáciu pri Mestskom zastupiteľstve v Piešťanoch na svojom zasadnutí vo štvrtok 17. septembra riešila aj rozdelenie až stotisícovej dotácie z mestského rozpočtu. Najvyššia suma – 83 tisíc bude smerovať na podporu mládežníckeho hokeja. Zvyšok peňazí odporučili členovia komisie rozdeliť medzi ďalších žiadateľov. Spolu prijalo mesto na základe výzvy k druhému kolu dotácií na podporu 25 žiadostí.

Ako uviedol predseda komisie Jozef Drahovský, dve žiadosti museli vyradiť pre nesplnenie podmienok. Z celého balíka členovia komisie odporučili zadotovať projekt mládežníkov z ŠHK 37 sumou 83 – tisíc na rok 2015. Druhú najvyššiu sumu šesťtisíc eur by mal dostať Tenisový klub Kúpele Piešťany. Zasadania komisie sa zúčastnili zástupcovia oboch klubov aj osobne a ich argumenty členov komisie presvedčili.

Reklama

Naopak nepresvedčil ich projekt Basketbalového klubu mládeže Piešťany, najmä podľa J. Drahovského kvôli číslam v rozpočte. Peniaze nepôjdu ani Volejbalovému klubu mládeže, ktorý žiadal tri tisícky na nákup nového volejbalového dela. „Ak by žiadali na prevádzku, odporučili by sme im rovnako ako ostatným väčším klubom 995 eur, ale na nákup dela je to málo. A keby peniaze nevyčerpali na stanovený účel, museli by ich vrátiť,“ vysvetľuje stanovisko predseda komisie.

Členovia nepodporili ani žiadosť Základnej školy Holubyho na nákup novej výstroje pre florbalistov. „Zhodli sme sa na tom, že prednostne by mali ísť peniaze z dotácie pre športové kluby a nie pre zariadenia, ktoré financuje mesto či štát,“ uviedol Drahovský.

Reklama

plavanieKomisia tak z predložených 25 žiadostí odporučila primátorovi a poslancom sto tisíc eur na podporu športu rozdeliť medzi 19 žiadateľov. Po 1295 eur by mali dostať plavci z oboch táborov – Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany a Piešťanského plaveckého klubu, a tiež kanoisti z TJ Sĺňava Piešťany. O stovku menej odhlasovala komisia pre Klub vodného lyžovania a vodných športov a 995 eur pre Klub vodného póla a futbalistov z PFK. Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke mesta Piešťany.

-red-, ilustr. foto: M. Petlák, archív PNky

Populárne články