Connect with us

Aktuality

Bude voda čoskoro nad zlato? Čo robiť?

Published

on

Reklama

Horúce suché počasie, či naopak extrémne dažde, sužujú stále viac a stále častejšie aj lokality a krajiny, kde extrémy počasia v minulosti neboli také citeľné. Krajine chýba dlhodobo voda  a zase naopak v istých momentoch jej má príliš veľa. Môže sa stať, že voda aj u nás bude onedlho nad zlato? Dá sa situácia ešte zvrátiť? Čo robiť?

Reklama

Aj týmito témami sa bude zaoberať workshop Voda nad zlato, ktorý pripravuje Seniorský parlament Piešťany na október tohto roka. Podarilo sa mu naň získať prostriedky z participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. „Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 17. októbra a bude sa hovoriť predovšetkým o zrážkovej vode. Podujatie bude rozdelené na dva bloky. V prvom sa všetci záujemcovia dozvedia prečo treba zadržiavať  zrážkovú vodu a v druhom sa bude hovoriť ako na to,“ hovorí za organizátorov iniciátor projektu Jiří Rais.

Prednášať budú poprední piešťanskí odborníci, pričom konferencia je určená i pre širokú verejnosť, ale najmä pre primátorov,  starostov a pracovníkov samosprávy piešťanského okresu. Pozvaní budú aj primátori miest trnavského kraja.

Reklama

„Budeme radi, ak akciu navštívia tiež správcovia bytových domov, či objektov úradov a zástupcovia podnikateľských subjektov, záujmové združenia a odborná verejnosť. Pozvaní budú aj žiaci stredných škôl, ktorí majú do budúcnosti záujem  zaoberať sa klimatickými problémami, ktoré pred nami vystávajú rok od roka častejšie. Každý účastník dostane zborník Voda nad zlato, kde budú podrobne popísané jednotlivé problémy zadržiavania vody. Jedna z prednášok bude taktiež  venovaná problematike získavania finančných prostriedkov pre projekty na zadržiavanie vody,“ priblížil plány podujatia Jiří Rais.

Záštitu na workshopom Voda nad zlato prevzalo vedenie Trnavského samosprávneho kraja.

-red-

Populárne články