Connect with us

Aktuality

S upratovaním Lida pomáhal aj Hektor

Published

on

Reklama
Reklama

Počas minulého týždňa zorganizovali piešťanskí rybári dve brigády na Vážskom ostrove zamerané na zber odpadu. Lido radi využívajú domáci i hostia, rybári či nerybári. Napriek tomu, že situácia sa oproti minulým rokom zlepšila, stále zostáva po návštevníkoch v prírode značné množstvo odpadu. Pri sobotňajšej brigáde pomáhal aj weimarský stavač Hektor.

Prvá brigáda, v úseku od jazdeckých areálov smerom proti prúdu, sa uskutočnila vo štvrtok 11. júla. „Brigády sa zúčastnili naši členovia MsO SRZ Piešťany, za čo im patrí veľká vďaka. Nemohli sa už pozerať na ten bordel, čo je pri Váhu. Tento odpad nebol určite po rybároch. Tí, čo tam odpadky nechávajú sa môžu hanbiť, takto sa nechovajú ľudia!  Tento zber odpadu bola vlastná iniciatíva účastníkov,“ poďakovali zástupcovia rybárov na svojej facebookovej stránke. Zberu sa vo štvrtok  zúčastnili Lukáš Piešťanský, Mário Piešťanský, Martin Gulaba, Dominika Struháriková a Diana Piešťanská, ktorí odpad odviezli vlastnými autami.

Ďalšia brigáda, na ktorú rybári pozvali aj širokú verejnosť, sa uskutočnila v sobotu 13. júla. Začiatok bol pri Húpacom moste a dobrovoľníci prešli popri Váhu až po Kynologický areál. Napriek tomu, že v týchto miestach sa zber organizuje pravidelne, keď sa  zapájajú verejnoprospešní pracovníci, ale na jar aj školy a ďalší dobrovoľníci, stále sa našlo dosť odpadu. Okrem fliaš, plechoviek, plastov, aj paplóny, či guma v pomerne veľkom množstve aj gumu z elektrických káblov.

Sobotňajšiu brigádu mal na starosti člen rybárskej stráže Denis Balogh. Pomáhal pri nej aj jeho pes Hektor. Na povel priniesol z pre človeka ťažko prístupných mieste v kríkoch platové fľaše, ale aj väčšie predmety. Niet nad to, mať pri práci dobrého pomocníka.

Reklama

-th- Foto: MsO SRZ Piešťany, -th-

Populárne články